MENU
klinika
Parashikohet humbje në zgjedhjet në Hessen

Koalicioni i Merkelit po përgatitet për një tjetër “katastrofë”

Pse po i pengon negociatat e Brexit?

Spanja pengesë për Britaninë…

Spanja ka lënë të kuptohet se nuk do të vërë veton ndaj asnjë marrëveshje përfundimtare...

Britanikët duhet të vendosin

Makron ka të drejtë/ Duhet urgjentisht një marrëveshje…

Në Mbretërinë e Bashkuar, Emmanuel Macron dëshiron që britanikët të marrin përgjegjësinë për rrëmujën që...

Nga The Economist

Macron me një ekip të ri/ A do të ketë sukses?

Kohët e fundit nuk kanë qenë dhe aq të mira për presidentin francez Emmanuel Macron....

Nga The Economist

Merkel dhe e gjithë Europa në telashe…

Ka parti që mund të mendojnë se humbja e dhjetë për qind të votuesve mund...

Analizë

Komisioni i BE nën ‘ethe’, gati zgjedhjet evropiane

Në javët e ardhshme do të merret vendimi se cilët do të jenë kandidatët kryesorë...

Mund të kandidojë për presidencën e KE

Salvini do të zërë vendin e Juncker?

Matteo Salvini, ministri i brendshëm italian, është duke u inkurajuar nga politikanët e tjerë nacionalistë...

Negociatat për Brexit

Merkel: Bisedimet mund të vazhdojnë deri në 28 mars

Angela Merkel ka bërë thirrje për më shumë fleksibilitet nga BE-ja dhe Britania e Madhe...

Nga Project Syndicate

Pse vendet skandinave nuk janë më neutrale…

Ushtrimet masive të NATO-s në Norvegji këtë vjeshtë do të përfshijnë forca nga dy vende...

Sherri për Tirolin

Austria pasaporta për italianët? ‘Tërbohet’ Roma

Një sherr diplomatik ka shpërthyer mes Italisë dhe Austrisë. Shkak është bërë Tiroli jugor. Në...

"Marrëveshja për Brexit ende e mundur"

Merkel ende nuk i ka humbur shpresat…

Gjermania po përgatitet që Britania të dalë nga Bashkimi Evropian pa asnjë marrëveshje, thotë Angela...

Do ta refuzojnë projektbuxhetin

Juncker: Brukseli nuk do t’i hyjë në hak Italisë

Jean-Claude Juncker ka hedhur poshtë akuzat se Brukseli do të ndëshkojë padrejtësisht Italinë për planet...