MENU
klinika
Postimi i presidentit amerikan në Twitter

Trump i fyer nga Macron…

Nga Project Syndicate

Populistët nuk na shpëtojnë nga korrupsioni…

Ajo që i bashkon përkrahësit e politikanëve autoritarë, si Presidenti i SHBA Donald Trump dhe...

Detajet

Zjarret në Kaliforni, 9 viktima deri tani

Një zjarr i madh ka shpërthyer në veri të Los Angeles-it, i cili ende vazhdon...

Deklarata e kryeministrit Edouard Philippe

Alarmohet Franca/ Aktet anti-semite janë rritur me 69%

Aktet anti-semite në Francë u rritën me 69% në nëntë muajt e parë të vitit...

Hyn në fuqi

Administrata Trump nis punën për kufizimin e kërkesave për azil

Administrata e presidentit Trump ndërmori një hap të madh të enjten për të kufizuar pretendimet...

Përpjekjet e vazhdueshme të Sekretarit të Mbrojtjes

Jim Mattis, amerikani i vetëm që kërkon paqe me Kinën…

Kur Shtetet e Bashkuara vendosën sanksione mbi ushtrinë e Kinës këtë vjeshtë, Kina mori hak...

Nga Project Syndicate

E ardhmja e pasigurtë e amerikanëve…

Tani që Partia Demokratike ka fituar kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara,...

Nga Project Syndicate

Kriza ekonomike mund të sjellë Luftën e Tretë Botërore…

Kriza ekonomike e radhës është më afër se sa mendoni. Por ajo që ju duhet...

Nga The Economist

Një qeveri e përçarë në një vend të përçarë…

Një recetë për qeverisjen e dobët dhe zhgënjimin me sistemin politik. Rezultati i zgjedhjeve ishte...

Një kundërshtar i përbashkët nuk mjafton...

Aleanca Kinë-Rusi është thjesht një iluzion…

 Asnjëri nga vendet nuk mund të zgjidhë problemet ekonomike dhe strategjike të tjetrit. Kina po...

Nga The Economist

Demokratët fituan/ A është Trump në rrezik?

Para zgjedhjeve afatmesme të 6 nëntorit, Elijah Cummings, një kongresmen nga Baltimore, Maryland, u betua...

Incidenti i rëndë

Kaliforni/ Të shtëna në lokal, shkaktohen 12 viktima

Të paktën 12 persona janë vrarë, mes tyre edhe një oficer policie, në një bar...