MENU
klinika
Kongresi zhbllokon 8,3 miliardë

SHBA e ‘armatosur deri në dhëmbë’ kundër COVID-19

Takimi i Këshillit të Ministrave për shëndetin

“Po bëjmë gjithçka për menaxhimin e COVID-19”

Takimi i Këshillit të Ministrave për shëndetin paneuropian, po zhvillohet në një kohë kritike përsa...

Trump i dha "dritën jeshile"

Si Erdogan po e poshtëron BE-në…

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan po luan tani me krizën e migrantëve, dhe duket se...

"Votuesit nuk do ta harrojnë këtë"

Macron bëri një gabim por francezët nuk do t’ia falin!

Partia e Presidentit Francez Emmanuel Macron këtë javë fitoi një nga betejat e fundit në...

Nga The Hill

NATO duhet ta ndihmojë Turqinë por me një kusht!

Vdekja e 34 ushtarëve turq në Siri e zhyti Turqinë në krizë dhe tregoi se...

Çfarë ka ndryshuar për 5 vjet

A janë Gjermania e BE-ja gati për një krizë si ajo e vitit 2015?

Mijëra migrantë dhe refugjatë janë në kufirin turko-grek, të dëshpëruar për të hyrë në Bashkimin...

Ata bënë maksimumin...

Pse marrëveshja e re Rusi-Turqi ka kaq shumë rëndësi?

Një marrëveshje e re midis presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij turk Rexhep...

"Ndaloni ose..."

Blerja e armëve ruse/ SHBA paralajmëron Serbinë

Ambasada e SHBA-së në Serbi, ka ngritur shqetësimet e saj lidhur me furnizimin me pajisje...

Nga The Washington Post

Kina nuk është e vetmja që gënjen për koronavirusin!

Autoritetet iraniane arrestuan të mërkurën një burrë që publikoi një video të tmerrshme të kufomave...

Nga The Washington Post

Ka ardhur koha që Perëndimi ta ndihmojë Erdoganin!

Turqia është në zi. Javën e kaluar, në një fshat të vogël në provincën e...

Demokracia në krizë

A është Macron populist?

Emmanuel Macron, presidenti i Francës, erdhi në pushtet në vitin 2017, pas zgjedhjes së Donald...

Një test për BE-në

Si një njeri i vetëm kërcënon gjithë kontinentin…

Për muaj të tërë, ne kemi qenë dëshmitarë të ngjarjeve që tregojnë se kishim të...