MENU
klinika
"Inate" të vjetra

Pse marrëdhëniet Gjermani-Turqi nuk mund të rikuperohen?

Theresa May përsëri kundër BE

Një sistem i ri britanik për emigracionin

Theresa May është zotuar të rishikojë sistemin e emigracionit të Britanisë, duke i dhënë fund...

Rezultatet aspak befasuese nga sondazhi

E gjithë bota e ka humbur besimin tek Trump…

Bota tani duket se ka më shumë besim në udhëheqjen e presidentit rus Vladimir Putin...

"Gjermania, qendra e Bashkimit Europian"

Evropa në duart e pasardhësve të Merkelit…

Për të gjithë 13 vitet e kandidimit të Angela Merkel si kancelare e Gjermanisë, ajo...

Raketa në Siri

Sulmi me 24 të vdekur/ Irani nis “hakmarrjen”

Irani thotë se ka nisur shtatë raketa balistike në Sirinë lindore duke synuar militantët që...

New York Times raporton lajmin

Kina ‘refuzon’ SHBA-në/ Ç’të ketë ndodhur këtë herë?!

Kina ka anulluar një takim lidhur me çështjen e sigurisë me sekretarin amerikan të Mbrojtjes...

Protesta në Këln

Pse gjermanët nuk e mirëpritën Erdoganin?

Mijëra protestues rivale goditën rrugët e Këlnit, ndërsa presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan hapi xhaminë...

SHBA-Meksikë-Kanada

Cila është marrëveshja e re që do të zëvendësojë NAFTA-n?

Një marrëveshje e re tregtare është arritur midis SHBA-së, Kanadasë dhe Meksikës, me qëllim zëvendësimin...

Albert Çaçi

Shpërthimi i çmimit të naftës

Të premten e shkuar  çmimi i naftës për herë të parë pas 4 vitesh kaloi...

Nga New York Times

Ç’do të ndodhë me Maqedoninë e ‘gjorë’?

Rezultatet e referendumit të Maqedonisë të dielën për ndryshimin e emrit të vendit ishin jashtëzakonisht...

Çështja e Brexit

Kryeministrja britanike: Besoj te Brex-it

Theresa May ka hedhur poshtë pretendimet se ajo nuk beson te Brexit-i dhe këmbënguli se...

Detajet

Të gjithë protestojnë kundër qeverisë italiane

Një manifestim proteste kundër politikave të marra së fundmi nga qeveria Conte u organizua sot...