MENU
klinika
Kundërshton "Ligjin e më të fortëve"

Edhe Makron kundër Trump…

Arrestimi që tensionoi marrëdhëniet

Erdogan ‘shuplakë’ Trumpit:Jemi të pavarur!

Presidenti turk, Tayyip Erdogan tha se për fatin e pastorit amerikan, arrestimi i të cilit...

Trump kundërshton akuzat

“Israeli, ‘macja e zezë’ për Lindjen e Mesme”

Presidenti iranian Hassan Rohani tha në takimin e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara...

Nga Project Syndicate

Ditët më ‘të zeza’ të Trump…

Presidenca e Donald Trump është e mbushur me kriza, rasti i kandidatit të Gjykatës së...

Asambleja e OKB-së

Trump i vetëm kundër të gjithëve

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara e cila po zhvillon në New York sesionin...

Çështja e ish-shefit të inteligjencës

Merkel është penduar…

Kancelarja gjermane Angela Merkel është detyruar të kërkojë falje për trajtimin e skandalit që përfshinte...

Deklarat e presidentit amerikan

Më në fund një takim i dytë Trump-Kim

Donald Trump ka thënë se ai është duke pritur për një samit të dytë me...

Deklarata e Ministrit kinez të Tregtisë

Kina nuk mund të negociojë me SHBA nën presion…

Zyrtarë nga Pekini thanë të martën se ishte e pamundur të mbaheshin bisedime tregtare me...

Miratohet një dekret i ri

Italia më “e ashpër” se kurrë me migrantët

Këshilli i ministrave të Italisë miratoi të hënën një dekret që lidhet drejtpërdrejt me migracionin....

Nga New York Times

A është ende “Amerika e para”?

“Ne kemi një President të SHBA i cili nuk e vlerëson rendin ndërkombëtar të bazuar...

Një luftë e heshtur vazhdon...

Ukrainë-Rusi/ ‘Divorci gjeopolitik i shekullit’

Kur erdhën për herë të parë në universitet në Lviv, studentët ukrainas që vinin nga...

25 viktima dhe 70 të plagosur

SHBA fajtore e sulmit/ Irani paralajmëron hakmarrjen

Një zyrtar i lartë ushtarak në Iran paralajmëroi SHBA dhe Izraelin se do ti përgjigjeshin...