MENU
klinika
Nga Project Syndicate

Si një njeri i vetëm e bëri Amerikën një vend mediokër…

Ç'po 'kurdis' Putin?

Ndërkohë që Amerika është e shpërqendruar, Rusia…

Gjatë kësaj kohe të preokupimit amerikan me politikën e brendshme, Presidenti rus Vladimir Putin mund...

Pas reagimit të Macron

Gjermania kërkon një fillim të ri!

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë ka kërkuar një fillim të ri për NATO-n në reagimin...

Nga Eu Observer

Macron duhet të mësojë nga SHBA si të udhëheqë!

Për një kohë të gjatë, Evropa e ka pyetur veten se çfarë do të ndodhte...

Pse ky simbol?

“Sardele”/ E gjithë Italia kundër Salvinit

Një lëvizje e re e quajtur “sardele” po lufton kundër forcës së djathtë të Italisë,...

Nga Deutsche Welle

Annegret Kramp-Karrenbauer, një tjetër Merkel?!

Annegret Kramp-Karrenbauer ka probleme shumë serioze me mbështetjen në sondazhet e fundit. Por as Angela...

Pas refuzimit nga eurodeputetët

Cilat janë zgjedhjet e reja të Ursula Von der Leyen?

Ursula Von de Leyen përballet me një votim përfundimtar në Parlamentin Evropian në Strasburg, pasi...

Nga Foreign Policy

Rusia nuk është aq e suksesshme sa duket!

Perëndimi, liberalët dhe konservatorët njësoj duket se pajtohen që Rusia tani po kërkon të jetë...

Marrëdhëniet e Kinës me Greqinë e Italinë

BE po korr atë që ka mbjellë!

Eurozona ka dalë nga kriza e saj e borxheve të viteve 2010-2018 e paprekur, por...

Problemet me shpenzimet e mbrojtjes

Çfarë kërkon Macron nga NATO?

Këtë fundjavë, shtypi gjerman raportoi se Presidenti Francez Emmanuel Macron propozoi specifikimin e dispozitave të...

Nga Project Syndicate

Përsëri një luftë është gati të shpërthejë!

Deri vetëm disa vjet më parë, dukej sikur problemi i paraqitur nga armët bërthamore mund...

Polemika për propozimet franceze

Reformim apo fund i zgjerimit të BE?

Në tetor presidenti francez, Macron u kritikua shumë, kur bllokoi çeljen e negociatave të anëtarësimit...