MENU
klinika
Nga The Hill

NATO duhet ta ndihmojë Turqinë por me një kusht!

Çfarë ka ndryshuar për 5 vjet

A janë Gjermania e BE-ja gati për një krizë si ajo e vitit 2015?

Mijëra migrantë dhe refugjatë janë në kufirin turko-grek, të dëshpëruar për të hyrë në Bashkimin...

Ata bënë maksimumin...

Pse marrëveshja e re Rusi-Turqi ka kaq shumë rëndësi?

Një marrëveshje e re midis presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij turk Rexhep...

"Ndaloni ose..."

Blerja e armëve ruse/ SHBA paralajmëron Serbinë

Ambasada e SHBA-së në Serbi, ka ngritur shqetësimet e saj lidhur me furnizimin me pajisje...

Nga The Washington Post

Kina nuk është e vetmja që gënjen për koronavirusin!

Autoritetet iraniane arrestuan të mërkurën një burrë që publikoi një video të tmerrshme të kufomave...

Nga The Washington Post

Ka ardhur koha që Perëndimi ta ndihmojë Erdoganin!

Turqia është në zi. Javën e kaluar, në një fshat të vogël në provincën e...

Demokracia në krizë

A është Macron populist?

Emmanuel Macron, presidenti i Francës, erdhi në pushtet në vitin 2017, pas zgjedhjes së Donald...

Një test për BE-në

Si një njeri i vetëm kërcënon gjithë kontinentin…

Për muaj të tërë, ne kemi qenë dëshmitarë të ngjarjeve që tregojnë se kishim të...

Nga Project Syndicate

As Amerika nuk ishte e përgatitur për koronavirusin…

Kur japonezët sulmuan Pearl Harbour, Shtetet e Bashkuara ishin të befasuara dhe të papërgatitur, por...

Nga Deutsche Welle

Erdogan po përdor çdo mjet presioni me Evropën!

Lajmi u përhap si zjarr i egër në mëngjesin e së premtes së kaluar. “Erdogan...

Marrëveshja për Sirinë

Takimi Putin-Erdogan/ A do të bien dakord dy liderët?

Kancelarja gjermane Angela Merkel u tha ligjbërësve konservatorë gjermanë të martën se ajo favorizon idenë...

Heq dorë nga gara për president

Trump, jo më në rrezik nga ky miliarder!

Ish-kryetari i Nju Jorkut dhe miliarderi, Michael Bloomberg, i dha fund garës për president të...