MENU
klinika
Grindje për Brexit

Si shkoi samiti i BE në Salzburg?

Kush do të zërë vendin e Juncker?

Një tjetër kandidat për presidencën e KE

Ish-kancelari austriak i qendrës së majtë Christian Kern njoftoi se do të kandidojë në zgjedhjet...

Do mbështesë Hungarinë

Bullgaria ‘surprizon’ gjithë Evropën

Bullgaria do të mbështesë Hungarinë në konfliktin me Bashkimin Evropian, kështu tha të mërkurën zëvendëskryeministri...

Spekulime për takim

Mes SHBA dhe Iranit do të ketë armëpushim?

Shtetet e Bashkuara po kërkojnë të negociojnë me Iranin për programin e raketave balistike të...

Një bazë ushtarake

Pse po “trembet” Rusia nga planet e reja SHBA-Poloni?

Të martën, Presidenti i SHBA, Donald Trump dhe homologu i tij polak, Andrzej Duda, sygjeruan...

Albert Çaçi

A e përballon Kina një luftë të ftohtë?

SHBA vendosi pardje  një taksë doganore prej  200 miliardë dollarësh për mallrat e  importit nga  Kina.  Në...

Shpërfill Këshillin e Sigurisë

Këshilltari më i mirë i sigurisë për Trump? Vetvetja…

Duhet pranuar se politika e jashtme e presidentit amerikan Donald Trump, trajtimi shpeshherë impulsiv i...

Miqësi e fortë

Rusia dhe Hungaria bashkojnë forcat kundër BE-së?

Vladimir Putin  dhe Viktor Orban do të takohen të martën. Të dy përfaqësojnë forca nacionaliste...

Sirianët nuk i besojnë

Putin dhe Erdogan nuk e ‘shpëtojnë’ dot Sirinë…

Sirianët nuk besojnë se një marrëveshje e re ruso-turke, mund të ndalojë përfundimisht një luftë...

Deklaratat

Me sytë nga Koretë/ Fundi i ‘epokës’ së raketave?

Koreja e Veriut tha se do të mbyllë një strukturë kyçe të testimit të raketave...

Pushimi i shefit të inteligjencës

Merkel ‘me shpatulla pas murit’. Po tani?!

Kreu i agjencisë gjermane të inteligjencës humbi punën të martën pasi komentet e tij për...

Detajet ende të paqarta

Rrëzohet avioni/ Rusia fajëson Izraelin për 15 viktimat

Rusia ka thënë se një nga avionët e saj ushtarakë në Siri është rrëzuar, dhe...