MENU
klinika
Sulmet e udhëhequra nga rusët

Siri/ Mbi 500 të vdekur e 2000 të plagosur për 2 muaj

8 të vrarë, 50 të plagosur

Sulm në Afganistan në prag të bisedimeve për paqe

Luftëtarët talebanë kanë vrarë të paktën tetë vetë dhe plagosën më shumë se 50 civilë...

Tejkalon kufirin për uraniumin e pasuruar

Irani shkel për herë të dytë marrëveshjen bërthamore

Irani ka njoftuar se do thyejë kufirin e vendosur në uraniumin e pasur, duke shkelur...

Presidentja e Bankës Qendrore Europiane

Christine Lagarde është pa dyshim zgjedhja e duhur

Aftësia për të mësuar nga gabimet është një cilësi thelbësore në një udhëheqës të madh,...

Marrëdhëniet me Kinën dhe Korenë

Trump: Po pastrojmë rrëmujën që bëri Obama dhe Biden

Donlad Trump, presidenti amerikan tha se përpjekjet e administratës së tij për të zgjidhur një...

Emigrantët në pritje

100 emigrantë në brigjet italiane, qeveria refuzon anijet

Dy anije shpëtimi me mbi 100 imigrantë në bord ndodhen pranë brigjeve të ishullit italian...

Pjesëmarrës një delegacion afgan

Së shpejti bisedime për paqe në Afganistan

Një delegacion afgan, ku përfshirën dhjetëra anëtarë të elitës politike të vendit dhe shoqërisë civile...

Project Syndicate

Pse nevojitet një partneritet Euro-Paqësor?

Falë përpjekjeve të kryeministrit japonez Shinzo Abe, takimi i fundit i G20 në Osaka shmangu...

Presidentja e re e Komisionit Europian

Gjermanët skeptikë për Ursula von der Leyen

Vetëm një e treta e gjermanëve thonë se bashkëatdhetarja e tyre dhe ministrja e mbrojtjes...

Traktati për armët

Stoltenberg: Asnjë përparim me Rusinë

Traktati i Forcave të Armëve Bërthamore (INF), një marrëveshje e rëndësishme e epokës së Luftës...

"Bisedimet e reformat ecin paralelisht"

Zgjerimi i BE, Merkel kundër Macron

Kancelarja gjermane Angela Merkel siguroi vendet e Ballkanit se negociatat për t’u bashkuar me BE...

Nga The Guardian

Është koha që Perëndimi t’i bëjë presion Kinës…

5 korriku, shënon 10 vjet që kur rajoni perëndimor kinez i Xinjiangut shpërtheu në dhunë...