MENU
klinika
Deklarata e Juncker

“Asnjë vend në BE pa zgjidhur mosmarrëveshjet dypalëshe”

Ndryshimet klimatike

Trump: SHBA është ‘e pastër’, fajin e kanë të tjerët

Princi Charles kaloi 75 minuta më shumë se sa ishte planifikuar për të bindur Donald...

Takimi me Theresa May

Trump kërkon pakt tregtie SHBA-Britani pas Brexit

Në një takim me liderët e biznesit dhe kryeministren Theresa May, në ditën e dytë...

Mesazh Trumpit

Rusia: Nuk i tërheqim trupat nga Venezuela

Kremlini tha të martën se nuk e dinte se ku Presidenti i SHBA Donald Trump...

Nga The Hill

Mueller ka ende në dorë fatin e Trumpit…

Në një nga momentet më surrealiste në historinë e fundit të Uashingtonit, këshilltari special Robert...

Project Syndicate

Trump i bëri gabim llogaritë në luftën me Kinën

Vetëm kur një marrëveshje tregtare mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës dukej se ishte në...

Sistemet e mbrojtjes

Erdogan: Oferta ruse më e mirë se e SHBA-së

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan tha se vendi i tij nuk do të tërhiqet...

Masakra e Tiananmenit

Kinezët përkujtojnë ‘në heshtje’ masakrën e 30 viteve më parë

Kina ka shënuar 30 vjet që nga goditja vdekjeprurëse ndaj demonstruesve në Pekin me heshtje...

"Lufta" SHBA-Iran

Irani: Nuk ka bisedime nëse nuk hiqen sanksionet

Ministri i Jashtëm i Iranit, Mohammad Javad Zarif, të hënën i quajti sanksionet e SHBA...

Kryeministri italian

Conte: Jap dorëheqjen nëse s’ka bashkëpunim

Kryeministri italian Giuseppe Conte të hënën tha se do të largohej nga posti i tij,...

Brexit

Britania me kryeministër të ri, por jo marrëveshje të re

Pak pasi kryeministrja Theresa May njoftoi dorëheqjen e saj më 24 maj, një ish-ministër britanik,...

Dossier/ Masakra e Tiananmenit

Një ‘njollë e zezë’ në historinë e Kinës

Më 4 qershor mbushen 30 vite që kur në Kinën komuniste u zhvilluan protestat më...