MENU
klinika
Pompeo: Sponsorizuesi më i madh i terrorizmit

“Irani paraqet një kërcënim të vërtetë për Evropën”

"Zgjedhjet e ardhshme shumë të rëndësishme për Amerikën"

Demokratët Biden dhe Harris shfaqen bashkë në publik

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe e nominuara...

Turqia largon anijet ushtarake nga ‘zona e nxehtë’

Franca nxjerr ushtrinë dhe i del krah Greqisë

Franca do të rrisë praninë e saj ushtarake në Mesdheun lindor, tha presidenti Emmanuel Macron,...

Nga New York Times

Dyshime të shumta ndaj vaksinës ruse për COVID

Rusia është bërë vendi i parë që miratoi një vaksinë kundër COVID-19 dhe në muajin...

Akuzat e SHBA-së ndaj Kinës

Avionët kinezë pas hyrjes në territorin e armikut

Kina ka dërguar avionë luftarakë përgjatë ngushticës së Tajvanit gjatë kohës kur shefi i shëndetësisë...

Paralajmërimi i OKB

Çfarë rrezikon bota nga pandemia e Covid-19?

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres paralajmëroi se pandemia e COVID-19 jo...

Reuters

Turqia dëshiron zgjidhjen e mosmarrëveshjeve me Greqinë

Turqia dëshiron zgjidhjen e mosmarrëveshjeve me Greqinë përmes dialogut, ka thënë ministri i Mbrojtjes i...

Mike Pompeo me tone të forta

“Mos i besoni askujt… Perëndimi nuk po dështon”

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, akuzoi Rusinë për minimin e demokracive në Evropë dhe...

Deutsche Welle

George Soros: Babai i prapaskenave botërore?

Bashkëpunëtor i nazistëve, spekulator, nxitës i shkëmbimit të popullsisë: cila është e vërteta për pretendimet...

Analizë

Pse Turqia po e kërcënon kaq shumë Greqinë?!

Turqia, Republika e Qipros Veriore, Libia, Izraeli, sektori Grek- Qipriot, Egjipti, Libani, këto shtatë vende...

Prag “lufte” me Turqinë

Greqia kërkon me urgjencë mbledhjen e BE

Ndërkohë që luftëanijet greke dhe turke janë rreshtuar përballë njëra-tjetrës në Mesdhe, në pritje të...

Foto/ Tensionet me Turqinë

Greqia nis avionët luftarakë në Mesdhe

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë janë në nivele të larta, teksa të dyja vendet kanë...