MENU
klinika
Analiza

Po Makroni pse tregohet “i butë” me Kinën?

Nga The Guardian

BE po e injoron Erdoganin, por po gabon rëndë!

Ka patur shumë reagime së fundmi për “diktaturën zgjedhore” të Alexander Lukashenkos dhe përpjekjen e...

Putin nuk e mbështet patjetër "diktatorin e fundit"

Perëndimin apo Rusinë? Bjellorusia nuk zgjedh dot…

Në Bruksel diskutohet për sanksione kundër disa bjellorusëve. Por në protestat e opozitës në Minsk...

Pse nuk diskuton për konfliktin Greqi-Turqi?

Për BE-në është më e rëndësishme Bjellorusia?

Athina është zemëruar me refuzimin e Brukselit për të ndërhyrë, pasi anijet turke gjenden në...

Ja vendet që kërkojnë sanksione

“Mesdheu Lindor do të vendosë të ardhmen e lidhjeve BE-Turqi”

Zhvillimet në Mesdheun Lindor do të përcaktojnë të ardhmen e marrëdhënieve midis Bashkimit Evropian dhe...

“Përbindëshi” amerikan zbarkon në ishullin grek

Tensionet me Turqinë, mediat greke nxjerrin fotot e fregatës së dëmtuar

Përplasja mes Greqisë dhe Turqisë nuk është vetëm në det ku anijet ushtarake janë vënë...

"Çdo manovër diplomatike që po bëhet për t’i mbyllur rrugën Turqisë..."

“Problemi” turk në Mesdhe (që çon veçse në luftë)

Duket se problemi izraelito-arab ka dalë nga lista e prioriteteve të sigurisë në Lindjen e...

Raporti i Senatit/ Çfarë u konstatua?

Hollësi të reja mbi ndërhyrjet ruse në zgjedhjet e vitit 2016. Moska përdori…

Një proces dypartiak hetimor mbi përpjekjet e Rusisë pët të ndikuar në zgjedhjet e vitit...

Mbështesin demokratin Joe Biden për president

Republikanë me peshë tradhtojnë Donald Trump

John Kasich, ish-guvernatori republikan i shtetit të Ohajos, doli jashtë linjës së partisë së tij...

Trump i përgjigjet kritikave të Michelle Obama

“Gabimet e burrit tënd më bënë President të SHBA”

Presidenti i SHBA, Donald Trump, iu përgjigj sulmeve të ashpra nga ish-Zonja e Parë, Michelle...

Marrëveshja me Emiratet

Media izraelite: SHBA do i “shpërblejë” arabët me F-35

Administrata e presidentit amerikan Donald Trump do të shesë avionë luftarakë F-35 dhe drone të...

Shpallet ‘non grata’ në BE

PE nuk e njeh Lukashenkan president të Bjellorusisë

Grupet kryesore politike të Parlamentit Evropian (PE), kanë konfirmuar të martën se nuk e njohin...