MENU
klinika
Ç'do të ndodhë me organizatën?

Al-Bagdadi ka vdekur, ISIS jo!

Dyshimet e Kremlinit

A ka vdekur apo jo udhëheqësi i ISIS?

Kremlini ka thënë të hënën se presidenti amerikan, Donald Trump ka bërë një kontribut të...

Nga Financial Times

Erdogan forcon pozitën, turqit luftojnë për shpirtin e vendit

Rexhep Tajip Erdogan, presidenti i gjithëpushtetshëm i Turqisë pas tre mandatesh si kryeministër, mund të...

"Macron nuk është mik i Johnson"

Pa Britaninë, BE do të jetë një ‘fole’ në stilin francez

Franca asnjëherë nuk ka qenë dakord për anëtarësimin e Britanisë në BE, qysh nga vitet...

Nga The Washington Post

Gjithë këto protesta anë e mbanë botës e kanë një të përbashkët…

Deri në javën e kaluar ishte e pamohueshme: 2019 është bërë viti i protestuesve në...

Së shpejti do të paguajë...

Si mundi Ukraina ta “tradhtonte” BE-në për SHBA-në?!

Javën e kaluar, Presidenti i Ukrainës Zelensky pranoi se Presidenti amerikan Trump në të vërtetë...

"Drama e pafundme britanike"

Dhe sa herë do të shtyhet Brexit?

“Ju lutemi mos e shpërdoroni këtë kohë,” tha Donald Tusk i BE-së në prill kur...

Trump konfirmon vdekjen e tij

Profil/ Kush ishte Al-Baghdad, njeriu më i kërkuar në botë?

Udhëheqësi i arratisur i grupit të Shtetit Islamik (IS) është vrarë në një operacion ushtarak...

"Një tërmet gjeopolitik"

Si Kina e Rusia po përfitojnë nga hutimi i amerikanëve…

Mbase e keni ndjerë tërmetin gjeopolitik të pakuptimtë këtë javë. Megjithëse ai mbaroi, çdo ditë...

Suksesi në Umbria

Salvini nuk u zhduk, ai po fiton “zemrën e Italisë”…

Në vitin 2008 Virginio Caparvi bëri atë që dukej një zgjedhje e çuditshme për një...

Editorial i The Washington Post

Për Trumpin këto janë suksese, për botën katastrofa!

Me përpjekjen për të shmangur përgjegjësinë për gabimin e tij strategjik në Siri, Presidenti Trump...

Editorial i The Guardian

Demokraci nuk është vetëm kryqi në fletën e votimit!

Të gjitha ligjet, rregullat dhe procedurat që rregullojnë politikën tonë nuk mund të fshehin një...