MENU
klinika
Ç'do të ndodhë tani?

A duhet ta festojë Putin fitoren e komedianit në Ukrainë?

Nga The Guardian

Kriza e Libisë po dëmton edhe Evropën

Khalifa Haftar, i cili kontrollon Libinë lindore, kurrë nuk i ka fshehur ambicjet e tij....

Nga New York Times

“Rruga e mëndafshtë”, ankth dhe entuziazëm…

Përfaqësues nga më shumë se 150 vende filluan të mblidhen në Pekin të premten për...

Nga New York Times

Europa Qendrore dhe ‘dashuria’ e pashpjegueshme për Izraelin

Periudhat e transformimit të madh politik nuk kanë qenë kurrë të lehtë për hebrenjtë dhe...

Deklarata e presidentit francez

Macron: Zona Shengen duhet të ndryshojë

Presidenti francez pohoi gjatë një konference shtypi në fund të Debatit të Madh Kombëtar të...

Përplasja

Brukseli akuzon Moskën për rritje të tensioneve me Ukrainën

Bashkimi Europian akuzoi sot Rusinë se por rrit tensionet me Kievin, pas njoftimit që Moska...

Marrëdhëniet me Kim Jong-un

Putini po e sfidon hapur Trumpin

Kremlini u përpoq shumë të paraqiste vizitën e parë Kim Jong Un në Rusi, si...

Koha po mbaron

Erdogan duhet të vendosë sa më shpejt fatin e Sirinë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan së shpejti do të jetë duke njoftuar një vendim mbi...

Dilemat e britanikëve

Brexit pa marrëveshje apo votim tjetër?

Që nga votimi i Brexit në qershor 2016, shumë britanikë kanë jetuar me një dilemë....

Marrëveshja bërthamore

Irani: SHBA të na kërkojë falje që të rinegociojmë

Presidenti iranian, Hassan Rohani ka thënë se Teherani do të jetë i gatshëm për të...

Zgjedhjet në 2020

SHBA/ Joe Biden shpall kandidaturën për president

Ish-nënpresidenti i SHBA Joe Biden ka deklaruar se do të kandidojë për president. Në një...

Takimi

Negociatat tregtare SHBA-Kinë

Shtëpia e Bardhë thotë se dy zyrtarë të lartë të ekonomisë do të shkojnë në...