MENU
klinika
Post që e mban prej 12 vitesh

Netanyahu vijon trentativat për të qëndruar në postin e kryeministrit

Nga CNN

Biden predikon demokracinë në Evropë, por shqetësime të reja…

Përpjekjet e Presidentit Joe Biden për të folur për demokracinë në Evropë këtë javë po...

Nga Al Jazeera

Putin: Marrëdhëniet SHBA-Rusi janë në pikën më të ulët ndër vite

Presidenti rus, përpara takimit të tij me Joe Biden, vlerësoi gjithashtu ish-Presidentin e SHBA Donald...

Nga The New York Times

Samiti i G7 shënon fundin e “diplomacisë në Zoom”!

Quajeni atë fundin e shumëpritur të diplomacisë së Zoom. Katër muaj më parë, Presidenti Biden...

The Guardian/ Karta e re e Atlantikut

Rregulla të reja, për kërcënime të reja!

Përpara Luftës së Dytë Botërore, shtetet vepruan siç dëshironin në punët ndërkombëtare, të kufizuara vetëm...

Nga The Washington Post

Biden dëshiron bashkëpunimin e Rusisë, por Putini do që t’i “luten”

Jim Risch, i cili përfaqëson Idaho në Senatin Amerikan, është Republikan i rangut në Komisionin...

Nga The Economist

Navalny, “gjembi” që i ka dhembur më shumë Putinit!

Alexei Navalny, lideri i opozitës ruse, është bërë gjembi më i madh në mishin e...

Analiza e Project Syndicate

Kina duhet ta pranojë: Partia nuk është e përjetshme!

Qeniet njerëzore që i afrohen 100 vjetëve normalisht mendojnë për vdekjen. Por partitë politike që...

Nga The Washington Post

Biden po i tregon botës se SHBA akoma është “në majë”!

Njoftimi i Presidentit Biden se Shtetet e Bashkuara do të blejnë dhe ndajnë me kombet...

VOA: Raundi i gjashtë i bisedimeve këtë fundjavë

SHBA heq sanksionet kundër disa shtetasve iranianë

Shtetet e Bashkuara njoftuan të enjten se kishin hequr sanksionet ndaj tre ish-zyrtarëve dhe dy...

VOA: Shqipëria, një ndër 5 kandidatët

Zgjedhjet për Këshillin e Sigurimit të OKB-së

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara voton sot për të zgjedhur 5 anëtarë jo...

DW: BE-SHBA, dallimet mbeten

Samiti i G7: Joe Biden turne në Europë

G7, NATO, BE, Rusia, Kina: Katër samite në një javë. Perëndimi kërkon të ribashkohet kundër...