MENU
klinika
Ankaraja: Provokim, BE të mos përkëdhelë Greqinë!

“Aksion”, përplasen luftanijet turko-greke. Athina: Aksident!

“Dështim”

Ç’do ndodhë tani pas refuzimit nga Këshilli i Sigurimit?

Shumica e vendeve në Këshillin e Sigurimit të OKB-së nuk e miratuan projektrezolutën amerikane për...

Thyen sanksionet

SHBA sekuestron 4 anije iraniane naftëmbajtëse

Shtetet e Bashkuara bënë me dije se kanë konfiskuar katër anije me karburant iranian që...

“Ka rrezik për…”!

Rriten tensionet mes Greqisë dhe Turqisë

Franca urdhëroi forcat e Mesdheut lindor t’u vijnë në ndihmë trupave greke, në një kohë...

Analiza/ Trump: Harris, e ligë dhe e pasjellshme!

Kamala Harris, një zgjedhje historike dhe e kalkuluar

Nga Brian Padden Zgjedhja e Senatores Kamala Harris si kandidate për nënpresidente nga kandidati demokrat...

Pse Ankaraja mund ta godasë Athinën pa humbur asnjë jetë ushtari?

ANALIZA: A do të shpërthejë lufta Turqi-Greqi?

Ka disa ditë që tensionet mes dy vendeve ballkanike kanë arritur nivelin më të lartë...

Analiza

“Nordstream 2”, siguria energjetike dhe gjeopolitika

Nga Auron Dodi Së fundi janë tre senatorë të njohur amerikanë, midis tyre ish-kandidati republikan...

Trump kundër Bidenit

Kërkon vendosjen e detyruar të maskave në nivel kombëtar

Ai që pritet të jetë kandidati zyrtar i Partisë Demokrate për garën presidenciale, Joe Biden,...

U kthyen në kriminelët më famëkeqë në Europë

“Tigrat” e Arkanit: Një histori e frikshme e milicëve serbë

Kur shpërtheu lufta në ish Jugosllavi – ishte viti 1991 — milicitë e para serbe...

Qëllime "koloniale"

Erdogan i tregon “dhëmbët” edhe Francës

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka akuzuar homologun e tij francez Emmanuel Macron për qëllime...

Nga Deutsche Welle

Merkel përpiqet të ndërmjetësojë mes Turqisë dhe Greqisë

Marrëdhëniet midis Greqisë dhe Turqisë për shfrytëzimin e rezervave natyrore vazhdojnë të përkeqësohen. Kancelarja Merkel...

"Ç’kërkon Franca aty ku nuk zotëron det!"

Erdogan i prerë komenton përplasjet me Greqinë dhe ndërhyrjen e Macron

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha të enjten se dialogu dhe negociatat janë mënyra e...