MENU
klinika
Akuzat

Ndërhyrjet ruse? Prokurori Barr: S’ka prova për Trump

Zgjedhjet e majit

Si Brexit mund ta ‘shkatërrojë’ Parlamentin Europian

Udhëheqësit e BE-27 i dhanë kohë Britanisë së Madhe për të ratifikuar marrëveshjen e tërheqjes...

Konfirmon Kremlini

Takimi i parë mes Putin e Kim Jong-un në fund të muajit

Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un do të...

Në mbështetje të Maduros

SHBA sanksione Venezuelës e Kubës/ Rusia ofron ndihmë

Rusia ka hedhur poshtë sanksionet e reja amerikane të vendosura ndaj Venezuelës dhe Kubës këtë...

'Italia e ardhshme'

Edhe Spanja do të bjerë në ‘kthetrat’ e populistëve?

Ndërsa Spanja shkon në zgjedhje këtë muaj, shumë janë të shqetësuar për ngritjen e Vox,...

Kërcënim për Amerikën

Koreja e Veriut po teston një armë të re

Koreja e Veriut  ka testuar një armë të re “taktike”, testi i parë i tillë...

Akuzat për korrupsion

Presidenti vret veten me plumb në kokë, donin ta arrestonin

Ish-presidenti i Perusë, Alan García, ka vrarë veten përpara se të arrestohej nga policia. Ai...

Pengesa për emigrantët

Edhe Evropa si Amerika/ Orban ndërton ‘mur’ kufitar me Serbinë

Kryeministri hungarez Viktor Orban vlerësoi Serbinë për pranimin e një pengese kufitare ndërmjet dy vendeve....

The Guardian

Macron e humbi shansin për ta ndryshuar BE-në

Samiti i Bashkimit Europian në Brexit mund të duket si një rast unik i Emmanuel...

Pas grushtit të shtetit

Sudan/ Përfundon në burg presidenti

Ish presidenti i Sudanit Omar al-Bashir është zhvendosur në burgun maksimal të sigurisë në Kobar,...

Dënimi për blerjen e S-400

A do të ketë Trump ‘mëshirë’ për Erdoganin?

Erdogan duket se po pret nga Donald Trump më shumë sesa ai është i gatshëm...

Ndihmat nga Kryqi i Kuq

Maduro pranon krizën, mbërrijnë ndihmat e para në Venezuelë

Dërgesa e parë e ndihmës humanitare nga Kryqi i Kuq Ndërkombëtar po shpërndahet në Venezuelë...