MENU
klinika
"Pazari i Luftës së Ftohtë"

Dikur i kërkoi nder, ndërsa sot e ndëshkon…

Mbi 100 të vdekur

Shpërthimi në Bejrut/ Trump: Dyshojmë të jetë sulm

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se shpërthimi masiv në Bejrut të Libanit mund të ketë...

Një forcë e re politike po i trazon ujërat

As paratë nuk i bëjnë italianët të heqin dorë nga “Italexit”!

“Italia u deh nga ideja e projektit evropian dhe ra në dashuri. Por tani njerëzit...

Nga The Washington Post

Më në fund rusët po e mposhtin frikën nga “mbreti Putin”!

Politika ruse është bërë gjithmonë në kryeqytet. Edhe pse vendi përfshin 11 zona nga Evropa...

Nga Project Syndicate

Gjermania refuzoi të ndihmonte Italinë e Spanjën, por me të drejtë!

Gjatë përplasjes midis qeverive Greke dhe Gjermane në mes të krizës së euros, një zyrtar...

Editoriali i The Guardian

“Diktatori i fundit” kundërshtoi Putinin dhe tani…

Duhet guxim i pazakontë për të mposhtur Alexander Lukashenko në zgjedhje. Në vitin 2010, për...

Editoriali i The Washington Post

Duke kërkuar të dëmtojë Kinën, Trump po dëmton Amerikën!

Strategjia e preferuar e Presidentit Trump, për të sulmuar qeverinë kineze duket se është bërë...

Nga Project Syndicate

Erdogani, “Putini i dytë” në dyert e Evropës!

A është Turqia Rusia e re? Kjo pyetje gjithnjë e më shumë po bëhet në...

Nga The Guardian

Pas koronavirusit pritej “magjia” me Kinën dhe…

Në fillim të kësaj pandemie, janë bërë pyetje legjitime në lidhje me ato që autoritetet...

Nga The Washington Post

Trump duhet të mendohet dy herë para se t’i dalë kundër Merkelit!

Pentagoni ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë me planin e fundit të...

Gushti i surprizave

Pas Krimesë, Putini do të aneksojë me forcë Bjellorusinë!

Nga Frederick Kempe “CNBC” Pavarësisht gjithë fokusit legjitim mbi rritjen e tensioneve SHBA-Kinë, surprizat këtë...

Si mund të marrë fund konflikti disavjeçar?

Turqia të mburret kur të rregullojë marrëdhëniet me Greqinë!

Një grindje e re midis Turqisë dhe Greqisë nisi javën e kaluar për të drejtat...