MENU
klinika
Analiza

Pse po shtohet kundërshtimi ndaj BE-së?

Konflikti Rusi-Ukrainë

BE vendos sanksione për tetë persona

Bashkimi Evropian ka vendosur sanksione të tjera ndaj zyrtarëve rus në lidhje me aneksimin e...

Navalny nga burgu: Më kanë listuar si terrorist

“Druhesha se do më kërkoni të puthja portretin e Putin-it”

Alexei Navalny ka lajmëruar se statusi i tij në burg është ndryshuar dhe se tashmë...

“Ne jemi të vendosur të eliminojmë vetë..."

Erdogan njofton operacione të reja ushtarake në veri të Sirisë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha sot se ishte gati të merrte masat e nevojshme...

Analiza

Presidenti kinez synon ta riformatojë rendin global

Nga Michael Schuman “Politico.eu” A dëshiron Xi Jinping që njerëzit ta kenë frikë apo ta...

Analiza

Kriza e gazit është luftë e Rusisë me Evropën apo me SHBA-në?

Pasi Rusia shpëtoi Evropën dhe ofroi të rrisë furnizimin me gaz në rajon mes çmimeve...

Analiza

Si Merkel nuk mbajti partinë e saj në pushtet…

Angela Merkel do të hyjë në histori si një nga kancelaret më të suksesshme të...

Kërkojnë qëndrimin në BE

DW: Qytetarët protesta masive në Poloni

Një reformë drejtësie e nxitur nga partia nacional-konservatore, PiS dhe kërcënimi i daljes nga BE...

“Europa mavijoset pa gazin rus”

Rritje rekord e çmimit, BE: Fajin e ka Rusia

Shpërthimet e ꞔmimeve të gazit në tregjet ndërkombëtare kanë shkaktuar kritika të ashpra të BE...

Politika e tij ndaj Ballkanit Perëndimor

Kush është Kancelari i ri i Austrisë?

Ministri i Jashtëm austriak Alexander Schallenberg, i cili u propozua nga kancelari aktual Sebastian Kurz...

Merkel thekson angazhimin ndaj Izrealit

“Gjermania ende përgjegjëse për holokaustin”

Kancelarja gjermane në largim Angela Merkel qëndroi të dielën në Jeruzalem me kokën ulur mbi...

Simbol kombëtar në Pakistan por spiun në perëndim

Vdes nga Covid “babai i bombës bërthamore”

I konsideruar si “babai i bombës bërthamore të Pakistanit”, Dr. Abdul Qadeer Khan, ka vdekur...