MENU
Ish-sekretari i përgjithshëm i OKB-së

Sukseset dhe dështimet e nobelistit Kofi Annan…!

Shuhet në moshën 80-vjeçare

Ndërron jetë Kofi Annan, ish-sekretari i përgjithshëm i OKB-së

Ish sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Kofi Annan ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare, dhe...

Takimi, Merkel - Markoviç

“Nuk ka ndryshim kufijsh në Ballkan”

“Nuk ka ndryshim të kufijve në Ballkan”, kështu thuhet në njoftimin e qeverisë së Malit...

Mesazhi i ambasadorit amerikan, Delawie

Kufijtë në Kosovë, reagon SHBA

Ambasadori amerikan, Greg Delawie, ka dhënë një mesazh për Dialogun mes Kosovës dhe Serbisë duke...

Kalimi i klandestinëve

Mali i Zi ushtri në kufi me Shqipërinë

Ministria e Mbrojtjes së Malit të Zi ka bërë të ditur se prej të enjtes...

Përplasja pas arrestimit të pastorit

Pesë shpjegime mbi krizën mes Uashingtonit dhe Ankarasë

Pak muaj më parë, marrëdhëniet mes Uashingtonit dhe Ankarasë i ngjanin qetësisë që i paraprin...

Andrew Brunson, "molla e sherrit"

Prifti që shkaktoi përplasjen SHBA-Turqi

Andrew Brunson është një prift protestant që ka shkaktuar përçarje mes Uashingtonit dhe Ankarasë. Më...

Gabimet që janë bërë...

Nënvlerësimi i Trump nga Erdogan

Kanë qenë të shumtë ata që e kanë nënvlerësuar aftësitë e Trump, por të gjithë...

Dossier

Kolosët e gjeopolitikës, Meternik-Kissinger

Henry Kissinger është koka e madhe e politikës së jashtme amerikane – këtë e ka...

Greqi-Turqi

Si ka ndikuar NATO në zgjidhjen e krizës mes Greqisë e Turqisë?

Kriza e sotme midis dy vendeve ballkanike Greqi dhe Turqi, anëtarë të hershëm të NATO-s...

Greqi – Turqi

Greqi–Turqi, historiku i një marrëdhënieje aspak miqësore

Kriza e sotme midis dy vendeve ballkanike Greqi dhe Turqi, anëtarë të hershëm të NATO-s...

Dossier Greqi - Turqi

Konflikti Greqi-Turqi, a preket Shqipëria nga kjo?!

Greqi – Turqi, historiku i një marrëdhënieje aspak miqësore. Kriza e sotme midis dy vendeve...