MENU
Editorial i Wall Street Journal

Erdogan duhet të vuajë meqë zgjodhi Putinin

Pas sulmit me 50 viktima

OKB: Të mbyllen qendrat e emigrantëve në Libi

OKB ka bërë thirrje për mbylljen e të gjitha qendrave për refugjatët në Libi, duke...

Financimi nga rusët

Salvini nuk po ‘shpëton’ dot nga skandali me Rusinë

Matteo Salvini, euroskeptiku i politikës italiane, duket se nuk po e mbyll dot një skandal...

Konflikti me SHBA-në

Franca, Britania dhe Gjermania thirrje Iranit

Franca, Britania dhe Gjermania thanë të dielën se ata janë të shqetësuar nga përshkallëzimi i...

Shpërndarja e azilkërkuesve

Ministri gjerman thirrje për një aleancë për emigrantët

Ministri i jashtëm gjerman Heiko Maas të shtunën u bëri thirrje vendeve evropiane të bashkojnë...

Pse Kina mbështet Maduron?

Kina ka në dorë fatin e Venezuelës?!

Më 23 janar, kur udhëheqësi i opozitës i mbështetur nga SHBA, Juan Guaido, u deklarua...

Nga National Interest

Arsyet pse Rusia kërkon partneritet me Iranin

Do t’i nënshtrohet Irani presionit amerikan? Mos e mendoni këtë. Irani është mësuar të jetojë...

Parada ushtarake

Dita e Bastijës/ Pritje ‘e akullt’ për Macron

Presidentit francez Emmanuel Macron iu dha një pritje e akullt pasi arriti në paradën vjetore...

Qyteti në kufirin me Kinën

Hong-Kong/ Sërish përplasje të dhunshme protestues-polici

Përleshjet kanë shpërthyer sërish midis policisë dhe protestuesve në Hong-Kong pas një demonstrimi kundër një...

Marrëveshja bërthamore me Iranin

Trump është tërhequr nga marrëveshja për shkak të Obamës

Ish-ambasadori britanik në Uashington, Kim Darroch thotë se beson se presidenti amerikan, Donald Trump u...

Blerja e sistemit rus të mbrojtjes

Ministri turk: S-400 ishte domosdoshmëri

Blerja e sistemit të raketave S-400 të Rusisë nuk ishte “një zgjedhje, por një domosdoshmëri”,...

14 korrik 1789: Dita e Bastijës

Kur niste revolucioni që ndryshoi botën…

Në Francë, 14 korriku është festë publike, e quajtur Dita e Bastisjës. Kjo datë shënon...