MENU
Thirrje për bashkimin e populistëve

‘Martesa’ Itali-Hungari/ ‘Kali i Trojës’ për Evropën

Përplasja që të gjithë po prisnin

Obama i zhgënjyer nga Trump…

E premtja ishte dita kur republikanët dhe demokratët dhe të gjithë gazetarët dhe politikanët u...

Samiti i Teheranit

Erdogan dhe Putin vendosin për fatin e Sirisë…

Presidentët e Turqisë, Iranit dhe Rusisë të premten nuk arritën të bien dakord për një...

Plagoset kandidati

Brazili, ‘strehë dhune’ para zgjedhjeve presidenciale

Kandidati kryesor në zgjedhjet presidenciale të Brazilit është në gjendje të rëndë pasi u godit...

Nga The Economist

Kush është pasardhësi i John McCain?

Kur senatori John McCain i Arizonës ndërroi jetë para disa javësh, Doug Ducey, guvernatori i...

Urimi për Maqedoninë

Trump:Vetëm marrëveshja historike e Prespës ju çon në BE

Donald Trump, ka shkruar një urimin dërguar presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, me rastin e...

Nga New York Times

‘S’ka më armë bërthamore, ia kemi premtuar Trump’

Këtë javë kanë qarkulluar lajme se Kim Jong-un i ka thënë një të dërguari të...

Risi në marrëveshje

Edhe Ishujt e Paqësorit në duart e Kinës…

Forumi i 49-të i Ishujve të Paqësorit, një samit vjetor tre-ditor, këtë vit ka kaluar...

Kremlini ka reaguar...

Çështja Skripal/ Të gjithë mbështesin Britaninë

Mbretëria e Bashkuar dhe aleatët e saj kanë bërë një deklaratë të përbashkët duke thënë...

Kush do të përfitonte?

Ç’do të ndodh nëse NATO ‘vdes’ ?

Pesëmbëdhjetë vjet më parë, kur lufta në Irak ndau aleatët e NATO-s , u përfol...

Merkel e pavendosur

Çfarë kërkon në të vërtetë Gjermania?

Brukseli po përgatitet për një zgjedhjet evropiane të vitit të ardhshëm. Dhe çështja më e...

Ende zvarritje nëpër institucione

3 vite pritje për kufijtë, Merkel mban ‘peng’ emigrantët

Zaid al-Ahmed u largua nga lufta në Irak, por 23-vjeçari ende po përpiqet të dalë...