MENU
klinika
Qeveria e Romës

Tuneli hekurudhor franko-italian, përçan koalicionin qeverisës

Project Syndicate

Theresa May po luan me Evropën…

Filozofi Bertrand Russell besonte se Lufta e Ftohtë i ngjante një loje të rrezikshme të...

Së shpejti bisedime me Kremlinin

NATO paralajmëron: Evropa të bëhet gati për garën e armëve

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, gjatë një tubimi të ministrave të mbrojtjes të...

A do ta "shpëtojë" vendin?

Mbyllja e qeverisë amerikane/ Trump ka në dorë gjithçka

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se nuk ishte e qartë nëse Presidenti Donald Trump...

Një marrëveshje për rregullat e reja

Gazsjellësi rus Nord Stream 2/ Pse BE po e ngadalëson projektin?

Bashkimi Evropian arriti një marrëveshje të përkohshme të mërkurën mbi rregullat e reja për tubacionet...

"Të nisë dialogu"

Rusia do të ndihmojë Venezuelën, kërkon që SHBA të mos ndërhyjë

Rusia tha të martën se ishte e gatshme të lehtësonte fillimin e dialogut midis qeverisë...

Rouhani sfidon ShBA-të

“Nuk marrim lejë për programin tonë bërthamor”

Presidenti iranian Hassan Rouhani tha të hënën se Irani ishte i vendosur të zgjeronte programin...

Kriza në Venezuelë

Maduro: Trump është ekstremist, SHBA fajtore për krizën

Presidenti i Venezuelës, Nicolás Maduro, e ka quajtur qeverinë e Donald Trump një “bandë ekstremistësh”...

Washington Post

Një tjetër kandidate femër, një tjetër “makth” për Trumpin

Senatorja Amy Klobuchar shpalli kandidaturën për presidente javën e kaluar, dhe që atëherë kanë nisur...

Project Syndicate

Merkel dhe Makron duhet të ndryshojnë rregullat e lojës…

Pas disa vitesh, Franca dhe Gjermania më në fund kanë rinovuar partneritetin e tyre të...

George Soros/ Project Syndicate

Evropë, të lutem zgjohu!

Hapi i parë për të mbrojtur Evropën nga armiqtë e tij, si brenda ashtu edhe...

A do ta mbështesë Trump?

Qeveria amerikane nuk do të mbyllet, arrihet marrëveshja

Demokratët dhe republikanët kanë arritur në parim një marrëveshje mbi sigurinë e kufirit për të...