MENU
klinika
Nga Washington Post

SHBA kërkon ta pushtojë Venezuelën?

Nga New York Times

Evropa, ‘pre’ e lehtë e Kinës

Imagjinoni Europën si një objektiv në një ekran, dhe ju mund të shihni paralajmërimet si...

Deklarata e Sekretarit të NATO-s

“Gjeorgjia do të anëtarësohet në NATO, nuk vendos Rusia”

Gjatë një vizite në Gjeorgji, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përsëri tha se...

Nuk ka bashkëpunuar me rusët

Raporti i Mueller dhe një fitore për Trump

Një përmbledhje e raportit të shumëpritur të Robert Mueller, i publikuar të dielën, zbuloi se...

Profil/ Hillary Clinton

Sot ‘armike’ e Trumpit, dikur mysafire në dasmën e tij…

Hillary Clinton, ka qenë shpesh “shënjestër” e presidentit aktual të SHBA, Donald Trump dhe është...

Arsyet

Trump e ftoi në NATO, por Brazili nuk është gati…

Në një konferencë shtypi me presidentin e Brazilit, Jair Bolsonaro, Presidenti Trump hodhi idenë e...

Hetimi i Muellerit, test për SHBA

E gjithë bota sytë nga Amerika…

Nuk ka dyshim se audienca kryesore për këshilltarin e posaçëm të SHBA-së, Robert Mueller, që...

Nga New York Times

ISIS nuk ka vdekur, është në gjumë…

Të shtunën, Forcat Demokratike të Sirisë, një grup i mbështetur nga Shtetet e Bashkuara, njoftuan...

"Rruga e re e mëndafshtë"

Italia nënshkroi me Kinën/ Pse shqetësohet Brukseli?

Italia u bë fuqia e parë e madhe perëndimore që miratoi të shtunën projektin e...

Mbi një milion njerëz kundër Brexit

Britani/ Marshimi më i madh në histori, kërkohet referendum

Në një nga demonstratat më të mëdha në historinë britanike, një turmë me mbi një...

Profil

Lyndon Johnson, versioni origjinal i Trumpit…

Kur flitet për presidentin më të tmerrshëm që ka udhëhequr ndonjëherë SHBA-në atëherë shumë njerëz...

Paralajmërimet e liderëve

BE-Italisë: Mos u tregoni naivë me Kinën

Udhëheqësit e BE të premten paralajmëruan qeverinë italiane për pasojat e nënshkrimit të një marrëveshjeje...