MENU
klinika
Do të prishen ekuilibrat

Brexit pa marrëveshje dhe pasojat për Evropën

Deklarata e Merkel në Nigeri

Rrini në vendet tuaja, rrugët e Gjermanisë nuk janë me flori!

Angela Merkel u ka thënë nigerianëve, në një vizitë në Nigeri ditën e djeshme se...

Një marrëveshje e re

Edhe Greqia në “kurthin” e Kinës…

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias dhe Ministri i Jashtëm kinez, Wang Yi nënshkruan të...

Kina i hap krahët Evropës

”Muaji i mjaltit” me Amerikën mbaroi…

Një samit midis Bashkimit Evropian dhe Kinës në Pekin më 16 korrik muajin e kaluar,...

Një bazë ushtarake në Afganistan

Terrorizmi/ Kina ‘i jep një dorë’ Afganistanit

Kina ka pohuar se ka në plan të ndërtojë një bazë ushtarake në Afganistan, pasi...

Një sulm i mundshëm kimik

Turqia, Rusia, Irani në mbrojtje të Sirisë

Situata në Idlib, Siri, ka përforcuar idenë se kohët e fundit si me militantët po...

Një letër nga avokati i Trumpit

Pse po sulmohet presidenti rumun?

Më parë këtë javë, avokati personal i Presidentit amerikan Donald Trump dërgoi një letër ndaj...

Refuzuan thirrjen e Italisë

Spanja dhe Franca “mbyllin” portet për migrantët

Thirrja e Italisë për Francën dhe Spanjën për të ofruar portet e tyre për zbarkimin...

Disa çështje ende të pambyllura

Çfarë e pengon marrëdhënien Francë-Rusi?

Presidenti francez Emanuel Makron i bëri thirrje Bashkimit Evropian të enjten për të modernizuar lidhjet...

Hiqet statuja e Erdoganit

Gjermanët rrëzojnë “Hitlerin turk”

Presidenti turk Erdogan ka qenë në qendër javët e fundit për shkak të “krizës” në...

Një vizitë së shpejti

Merkel, muza edhe e nigerianëve

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka planifikuar një vizitë në Abuja të kryeqytetit të Nigerisë të...

Përpjekjet për denuklarizimin

A është Kina ”fajtore” për situatën në Korenë e Veriut?

Presidenti i SHBA Donald Trump ka sulmuar Kinën duke e akuzuar se Kina po pengon...