MENU
klinika
Çfarë tregojnë veprimet e fundit të presidentit?

Erdogan po bëhet gati për luftë në Siri?!

Nga The Washington Post

A ia vlejti hetimi i Trumpit?

Pas 134 ditësh, hetimi i Presidentit Trump përfundoi me ‘fitoren’ e tij, sepse ai u...

Nga Project Syndicate

BE, ‘gjyqtari’ i çështjes SHBA-Kinë!

Në takimin vjetor të Forumit Ekonomik Botëror të muajit të kaluar në Davos, Zvicër, Presidentja...

Do të vazhdojë të jetë president

Donald Trump shpallet i pafajshëm!

Presidenti Donald Trump do të vijojë të jetë presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara...

Nga Deutsche Welle

Shfaqjet dhe gjysmë të vërtetat e Trumpit

Në fjalimin për gjendjen e kombit ish-ylli i Reality, Donald Trump, ishte në element. Një...

Qëllimet e presidentit rus

Planet e Putinit, të fshehta deri në momentin e fundit…

Presidenti rus Vladimir Putin tha të martën se një votim mbarëkombëtar mbi ndryshimet kushtetuese që...

Nga Bloomberg

Pas krizave që ka kaluar, ja çfarë kërkon Evropa!

Pasi i kanë mbijetuar sfidave ekzistenciale gjatë dekadës së kaluar, institucionet e BE-së po hyjnë...

Nga Financial Times

Turqia nuk është vasal rus!

Nëse presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan po kërkonte një mënyrë për të treguar zemërimin...

Po i shmanget përgjegjësisë?

Kinezët vdesin e presidenti zhduket!

Presidenti kinez ndërhyri për herë të parë në krizën e koronavirusit në fund të janarit,...

“Të gjitha vendet të trajtohen të barabartë”!

Turqia letër BE-së: Mos na ndani nga Ballkani Perëndimor!

Ankaraja kërkoi nga Bashkimi Evropian që të heqë “ndarjen artificiale” midis Ballkanit Perëndimor dhe Turqisë...

Disfata në Emilia-Romagna

Salvini humbi zgjedhjet, jo Italinë!

Zgjedhjet rajonale të mbajtura në Emilia Romagna më 26 janar nuk ishin thjesht çështje lokale....

Nga Project Syndicate

Nuk ndalen revoltat në Francë!

Një vit pasi një taksë e propozuar e karburantit shkaktoi protestat e Jelekverdhëve, Franca përballet...