MENU
klinika
Nga Project Syndicate

Tajvani, një tjetër “mollë sherri” mes Kinës e SHBA-së?

Marrëdhëniet e Trump me Rusinë

Detaje të fshehta me Putin/ Trump mohon gjithçka

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump së fundmi ka mohuar fshehjen e detajeve të bisedave me...

Nga New York Times

Britania dhe SHBA, tanimë dy qeveri “të paralizuara”…

Në parlamentin britanik, ligjvënësit po konfliktohen gjithnjë e më shumë për largimin e Britanisë nga...

"Humbje besimi tek demokracia"

May paralajmëron: Katastrofë nëse marrëveshja nuk mbështetet

Kryeministrja britanike Theresa May ka paralajmëruar ligjvënësit se nëse nuk mbështetet plani i saj për...

Vetëm në Kanada

Kanadaja është e gatshme të presë 1 milion emigrantë

E mbani mend kur keni thënë se dëshironi të zhvendoseni në Kanada? Tashmë është koha...

Profil/ Mary Tudor

Kur Anglia sundohej nga “Mbretëresha Gjakatare”…

Mary Tudor ishte mbretëresha e parë në Angli, që mbretëroi nga 1553 deri në vdekjen...

A mund ta rifitojë?

Britania “e etur” për madhështinë e dikurshme?

Britania do të dalë nga Bashkimi Europian më 29 mars, ndoshta pa marrëveshje dhe kështu,...

Marrëveshja për emigracionin s'po funksionon

Merkel, e pakënaqur nga Turqia…

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha të premten se një marrëveshje midis Bashkimit Evropian dhe Turqisë...

Foto dhe video

Shpërthim në qendër të Parisit, 4 të vdekur

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar në qendër të Parisit mëngjesin e së shtunës. Lajmi...

Albert Çaçi

Egjipt-SHBA, tentativë për afrim

Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo bëri këtë javë një vizitë në Egjipt. Realisht marrëdhëniet midis...

Kërcënon me masa

Rusia kundër planit të Britanisë për baza të reja ushtarake

Rusia kundërshton planet e Britanisë për të ndërtuar baza të reja ushtarake në juglindje të...

Deklarata e Sekretarit të Jashtëm britanik

“Tronditet” Britania/ Brexit mund të anulohet?

Sekretari i Jashtëm Jeremy Hunt ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar do të përballet me...