MENU
klinika
Nga Project Syndicate

Këto “luftëra” nuk do t’i ndryshojë as koronavirusi!

Kancelarja ka ndryshuar mendje?

Merkel, në krye të Gjermanisë edhe pas vjeshtës?

Kancelarja Angela Merkel është detyruar të përgënjeshtrojë thashethemet se ajo do të kandidojë për një...

Nga The Hill

Vendet e saj anëtare po vuajnë por NATO është zhdukur!

Në vitin 2019, qeveritë e shteteve anëtare të BE rritën shpenzimet e tyre të mbrojtjes...

Nga Financial Times

BE po luan dhe zjarrin dhe ky është shansi i fundit!

Heroi i bashkimit italian Giuseppe Garibaldi thuhet se ka deklaruar gjatë betejës vendimtare në Calatafimi:...

Nga The Atlantic

“Amerika e para” nuk është “Amerika e vetme”!

Kur u shfaq koronavirusi i ri në Kinë dhe filloi të përhapej në të gjithë...

Joschka Fischer/ Project Syndicate

Si të shmanget “vetëvrasja” e BE-së?

Asteroidi na ka goditur, dhe papritmas gjithçka ka ndryshuar. Por asteroidi që është rrëzuar në...

Analiza e njeriut që menaxhoi disa kriza botërore

Kissinger: Dështimi me COVID -19, mund t’i vërë flakën botës

Nga Henry Kissinger Atmosfera surreale e pandemisë së Covid-19 më sjell ndër mend, se si...

"Në kohë krize ata nuk i ndryshojnë drejtuesit..."

Në kohë koronavirusi, gjermanët i besojnë vetëm Merkelit!

CDU dhe CSU kanë shënuar rritje masive në sondazhe, qeverisë po i jepet besimi maksimal....

Komisionari për Zgjerimin i Bashkimit Evropian, Varhelyi

“BE-ja nuk po bën garë me ndihmat për Ballkanin”

Komisionari për Zgjerimin i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi ka thënë në një intervistë për Radion...

"Përdorni maska"

Me mbi 200 mijë të infektuar, si do e zgjidh Trump?!

Qeveria amerikane po u rekomandon amerikanëve që të mbajnë maska ose të përdorin mbulesa të...

"Rusia po keqpërdor pandeminë..."

Koronavirusi/ 19 ligjvënës të BE-së letër Ursula von der Leyen

Një grup ligjvënësish të Bashkimit Evropian po akuzojnë Moskën se po shfrytëzon pandeminë e koronavirusit...

“Situata do të përkeqësohet shumë keq, para se …”

Eksperti kryesor i COVID-19 në SHBA: Ruani distancimin social

Dr. Anthony Fauci, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHBA, tha...