MENU
klinika
Nga Deutsche Welle

BE-SHBA, miq apo armiq?!

Deklarata bombë

Avokati i Donald Trump: Soros përdor ambasadat e SHBA-së…

Avokati i Presidentit të SHBA, Rudy Giuliani ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë...

A ishte e qëllimshme?

Sulmi ajror i NATO-s, vdesin 8 civilë

Tetë civilë kanë humbur jetën nga një sulm ajror i forcave të NATO-s në rrethin...

Ç'po ndodh brenda 'familjes' europiane?

Kurz kritikon ashpër BE-në për “paaftësi”

Kancelari i Austrisë Sebastion Kurz kritikoi ashpër Bashkimin Evropian (BE) për “paaftësinë” për vendimmarrjet ekonomike...

Cila ishte arsyeja?!

Rusia ndalon anijen ukrainase në Detin Azov

Shërbimi i Sigurisë i Federatës Ruse (FSB) njoftoi se ka ndaluar një anije me katër...

“The Guardian”

Bisedimet për Brexit i kushtuan shtrenjtë Britanisë

Qeveria e Britanisë së Madhe harxhoi gati gjysmë milioni funta për transport në Bruksel për...

Ja çfarë kërkon Macron...

“Hegjemonia kineze nuk përshtatet me krenarinë ruse”

Evropa duhet të përpiqet për marrëdhënie më të mira me Rusinë tha presidenti francez Emmanuel...

Pse janë tensionuar marrëdhëniet?

“Muaji i mjaltit” i Putinit dhe Erdoganit mbaroi!

Është e vërtetë që Presidenti Rexhep Tajip Erdogan dhe Presidenti rus Vladimir Putin kanë pasur...

Deklarata e Sekretarit të NATO-s

Stolenberg: Për të përballuar Kinën, SHBA-së i duhen…

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i tha CNBC se nëse SHBA shqetësohet për...

Nga The Guardian

Kriza e Gjermanisë është edhe e BE-së!

Presioni po rritet në Bashkimin e Demokratëve të Krishterë të Angela Merkel për të shpejtuar...

Nga Project Syndicate

Si koronavirusi do të ndryshojë sistemin kinez…

Në Kinën bashkëkohore, një transformim i thellë politik mund të ketë ndodhur në mungesë të...

Nga Deutsche Welle

Pse Merkel nuk duhet të bashkëpunojë me Orbanin?

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban vepron vazhdimisht jashtë konsensusit demokratik-humanist. Me të nuk duhet të...