MENU
klinika
Nga The Hill

Pse Trump është i preferuari i Putinit?

Tensionet mes vendeve

Çështjet që po e ‘ndajnë’ Gjermaninë nga Franca

Marrëdhëniet midis presidentit francez Emmanuel Macron dhe kancelares gjermane Angela Merkel, po kalon një periudhë...

Nga The Economist

Si ‘Jelekverdhët’ e ndryshuan Macronin…

Vetëm në Francë ndoshta, reagimi ndaj një rebelimi social ka qenë një bisedë kombëtare tre...

Pas sanksioneve për ministrin

Rusia: SHBA provokon me qëllim tensione në Venezuelë

Shtetet e Bashkuara sanksionuan dy individë të lidhur me regjimin e Nicolas Maduro, duke përfshirë...

Ç'do të ndodhë tani?

A duhet ta festojë Putin fitoren e komedianit në Ukrainë?

 Pas zgjedhjeve të fundit në Ukrainë, kanalet televizive shtetërore ruse festuan humbjen elektorale të presidentit...

Nga The Guardian

Kriza e Libisë po dëmton edhe Evropën

Khalifa Haftar, i cili kontrollon Libinë lindore, kurrë nuk i ka fshehur ambicjet e tij....

Nga New York Times

“Rruga e mëndafshtë”, ankth dhe entuziazëm…

Përfaqësues nga më shumë se 150 vende filluan të mblidhen në Pekin të premten për...

Nga New York Times

Europa Qendrore dhe ‘dashuria’ e pashpjegueshme për Izraelin

Periudhat e transformimit të madh politik nuk kanë qenë kurrë të lehtë për hebrenjtë dhe...

Deklarata e presidentit francez

Macron: Zona Shengen duhet të ndryshojë

Presidenti francez pohoi gjatë një konference shtypi në fund të Debatit të Madh Kombëtar të...

Përplasja

Brukseli akuzon Moskën për rritje të tensioneve me Ukrainën

Bashkimi Europian akuzoi sot Rusinë se por rrit tensionet me Kievin, pas njoftimit që Moska...

Marrëdhëniet me Kim Jong-un

Putini po e sfidon hapur Trumpin

Kremlini u përpoq shumë të paraqiste vizitën e parë Kim Jong Un në Rusi, si...

Koha po mbaron

Erdogan duhet të vendosë sa më shpejt fatin e Sirinë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan së shpejti do të jetë duke njoftuar një vendim mbi...