MENU
klinika
Asnjë deklaratë zyrtare

Zhduket shefi i Interpolit/ Kina hesht

Hapat që duhet të ndjekë

A do ta gjejë Turqia rrugën drejt Perëndimit?

Qyteti Këln në Gjermani, është i dalluar për një sërë arsyesh historike, por veçanërisht si...

Nga New York Times

Dështimi i Gjykatës së Lartë Amerikane…

Dështimi i Gjykatës së Lartë amerikane nuk ka të bëjë me sjelljen e supozuar të...

Ka humbur efektivitetin në sulm

NATO ‘thërret në mësim’ Rusinë…

Forcat e NATO-s janë duke u përgatitur për ushtrimin e tyre më të madh që...

Nga Project Syndicate

Italia “buzë greminës”…

Planet afatgjata ekonomike dhe sociale pothuajse në mënyrë të pashmangshme bien ndesh me objektivat politike...

Kriza në Ballkan

Juncker: Në Ballkan luftë e re pa BE-në

Shefi i Komisionit të Bashkimit Europian, Jean-Claude Juncker paralajmëroi një ditë më parë mbi mundësinë...

Takimi Putin-Modi

Nënshkruhet marrëveshja Rusi-Indi për sistemin e raketave

India dhe Rusia nënshkruan një marrëveshje me 5.43 miliardë dollarë për pesë sisteme raketash S-400...

Erdogan nuk e përjashton mundësinë

Referendum në Turqi për anëtarësimin në BE?

Një referendum mbi pranimin në Bashkimin Evropian mund të bëhet në Turqi, tha të enjten...

Nga New York Times

Hulumtimi i Times: Trump një mashtrues i vërtetë! 

Një pjesë e mirë e amerikanëve dhe pjesës tjetër të botës kanë qenë gjithmonë skeptikë...

Nga The Economist

A është Kina ‘lokomotiva’ edhe për Evropën?

Kina po i kushton rëndësi Evropës. Investimet kineze në Evropë u rritën, në gati €...

Nga Project Syndicate

Aleanca SHBA-Japoni në rrezik…

Ankesat e Japonisë në lidhje me orientimin e Amerikës së Parë dhe politikat proteksioniste të...

Deklarata

Erdogan: BE anti-myslimane, do ndërpresim negociatat

Presidenti Tayyip Erdogan tha se po merr parasysh thirrjen e një referendumi për të konsideruar...