MENU
klinika
Kina mohon akuzat

Kinë/ Familjet në ‘kampet e përqendrimit’ po ndahen

Ndalimi i cisternës

Irani: Britania bëri çfarë i kërkoi SHBA

Irani ka dënuar konfiskimin “e paligjshëm” të një cisterne të naftës nga Mbretëria e Bashkuar...

"Do të gjejmë zgjidhje"

Erdogan: Po abuzohet me çështjen e ujgurëve

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se një zgjidhje mund të gjendet për të ndihmuar...

Pas sulmit me 53 viktima

Libia mund të mbyllë qendrat e emigrantëve

Qeveria e Libisë po shqyrton mbylljen e të gjitha qendrave të emigrantëve pas një sulmi...

Takimi i presidentëve

Brexit/ Presidenti gjerman: Jemi në anën e Irlandës

Gjermania do të qëndrojë plotësisht në “solidaritet” me Irlandën rreth Brexit, tha presidenti i vendit...

Zjarri që pati 14 viktima

Zjarri në nëndetësen ruse, sekret shtetëror

Zjarri i shpërthyer në nëndetësen ruse të hënën, ku humbën jetën 14 marinarë, është shpallur...

Pavarësia e SHBA

10 fakte për 4 korrikun

Amerikanët festojnë sot Ditën e Pavarësisë, të njohur ndryshe si 4 korriku. Dita përkujton nënshkrimin...

Akuza të reja

Takimi dështoi, rinisin akuzat mes SHBA-së e Koresë së Veriut

Koreja e Veriut ka akuzuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës se janë të prirura për...

Arsyeja e vizitës

Putin vizitë në Itali, ‘blindohet’ Roma

Presidenti rus Vladimir Putin ishte në Romë për një vizitë rrufe përfshirë bisedimet me qeverinë...

Deklarata e kandidatit për kryeministër

Britania mund t’i vendosë sanksione Kinës?

Jeremy Hunt nuk e përjashton mundësinë për vendosjen e sanksioneve ndaj Kinës dhe dëbimin e...

Vizita në Kinë

Pse Erdogan nuk flet për ‘kampet kineze të përqendrimit’?

Aktivistët e ujgurëve kanë kritikuar presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan për heshtjen lidhur me ndalimin...

Project Syndicate

Kostot e politikave të gabuara të Trumpit

Presidenti i SHBA Donald Trump është akuzuar se po sulmon globalizimitn ekonomik. Sanksionet, tarifat kanë...