MENU
klinika
Një sulm i mundshëm kimik

Turqia, Rusia, Irani në mbrojtje të Sirisë

Një letër nga avokati i Trumpit

Pse po sulmohet presidenti rumun?

Më parë këtë javë, avokati personal i Presidentit amerikan Donald Trump dërgoi një letër ndaj...

Refuzuan thirrjen e Italisë

Spanja dhe Franca “mbyllin” portet për migrantët

Thirrja e Italisë për Francën dhe Spanjën për të ofruar portet e tyre për zbarkimin...

Disa çështje ende të pambyllura

Çfarë e pengon marrëdhënien Francë-Rusi?

Presidenti francez Emanuel Makron i bëri thirrje Bashkimit Evropian të enjten për të modernizuar lidhjet...

Hiqet statuja e Erdoganit

Gjermanët rrëzojnë “Hitlerin turk”

Presidenti turk Erdogan ka qenë në qendër javët e fundit për shkak të “krizës” në...

Një vizitë së shpejti

Merkel, muza edhe e nigerianëve

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka planifikuar një vizitë në Abuja të kryeqytetit të Nigerisë të...

Përpjekjet për denuklarizimin

A është Kina ”fajtore” për situatën në Korenë e Veriut?

Presidenti i SHBA Donald Trump ka sulmuar Kinën duke e akuzuar se Kina po pengon...

Nga New York Times

Trump, komandanti i frikës…

Gjatë fushatës presidenciale, në pranverën e vitit 2016, Donald Trump u ul për një intervistë...

Zv. kryeministri kërcënon BE

Shtohen tensionet Itali-BE

Pasi italianët u kthyen në qytete nga pushimet në bregdet dhe në fshatra, kuptuan se...

Kandaja duhet të vendosë

Pse Kanadaja s’do të jetë pjesë e marrëveshjes SHBA-Meksikë?

Marrëveshja tregtare midis SHBA dhe Meksikës, njoftuar nga Presidenti Donald Trump të hënën vendos në...

Cila ishte arsyeja

Ministri nr 3 i qeverisë franceze dorëhiqet “live” në radio

Një prej anëtarëve më popullorë të qeverisë “Macron”, ministri francez i Mjedisit, Nicolas Hulot, ka dhënë...

Nga Albert Çaçi

Rivaliteti i korridoreve aziatike

Pesha e ekonomisë botërore është duke u zhvendosur me shpejtësi në mënyrë të pakthyeshme drejt...