MENU
klinika
Reagimi i politikaneve të sulmuara

“Trump po largon vëmendjen nga kriza e emigrantëve”

Nga Project Syndicate

1001 problemet që ka sjellë pabarazia e të ardhurave

Duke qenë se reduktimi i pabarazisë u bë një objektiv zyrtar i bashkësisë ndërkombëtare, pabarazitë...

Shpimet në Qipro

Turqia nuk po i merr seriozisht masat e BE-së?

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavusoglu tha të martën se nuk ka nevojë të marrin...

Akuzat e Nigel Farage

“Macron, versioni i përmirësuar i Napoleonit”

Nigel Farage sulmoi presidentin francez Emmanuel Macron lidhur me propozimin e tij për krijimin e...

Presidentja e mundshme Komisionit Europian

“Marrëveshja e gjelbër”, premtimi i Ursula von der Leyen

E nominuara në krye të Komisionit të BE, Ursula von der Leyen, është zotuar të...

Washington Post

Trump dhe provokimet që s’kanë fund…

Presidenti Trump duket se kurrë nuk pushon së provokuari. Dhe ishte e pamundur të humbisnim...

"Pak më shumë kreativë"

Pompeo: Mund të rinisim bisedimet me Korenë e Veriut

Sekretari i Shtetit i SHBA-së Mike Pompeo tha të hënën se shpresonte që Koreja e...

Rikthehen sulmet

Sulmet e talibanëve/ 11 civilë të vrarë në Afganistan

Së paku 11 vetë, përfshirë gra dhe fëmijë, u vranë, nga shpërthimi i bombës në...

Project Syndicate

Johnson, kërcënim për pushtetin e Britanisë në arenën globale

Që prej krijimit të Departamentit të Zhvillimit Ndërkombëtar të Mbretërisë së Bashkuar (DFID) 22 vjet...

Sekretari britanik i tregtisë

Liam Fox: Nuk ka marrëveshje me SHBA para Brexit

Sekretari ndërkombëtar i tregtisë, Liam Fox, ka thënë se një marrëveshje tregtare pas Brexit me...

Deklaratat 'raciste' të Trumpit

Theresa May kritika për Trumpin

Theresa May ka kritikuar gjuhën “krejtësisht të papranueshme” të Donald Trump ndaj katër kongresmenëve demokratë,...

Editorial i Wall Street Journal

Erdogan duhet të vuajë meqë zgjodhi Putinin

Turqia ka nisur marrjen e sistemit të raketave të mbrojtjes ajrore S-400 nga Rusia, pavarësisht...