MENU
klinika
Nga The Economist

Kush është pasardhësi i John McCain?

Urimi për Maqedoninë

Trump:Vetëm marrëveshja historike e Prespës ju çon në BE

Donald Trump, ka shkruar një urimin dërguar presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, me rastin e...

Nga New York Times

‘S’ka më armë bërthamore, ia kemi premtuar Trump’

Këtë javë kanë qarkulluar lajme se Kim Jong-un i ka thënë një të dërguari të...

Risi në marrëveshje

Edhe Ishujt e Paqësorit në duart e Kinës…

Forumi i 49-të i Ishujve të Paqësorit, një samit vjetor tre-ditor, këtë vit ka kaluar...

Kremlini ka reaguar...

Çështja Skripal/ Të gjithë mbështesin Britaninë

Mbretëria e Bashkuar dhe aleatët e saj kanë bërë një deklaratë të përbashkët duke thënë...

Kush do të përfitonte?

Ç’do të ndodh nëse NATO ‘vdes’ ?

Pesëmbëdhjetë vjet më parë, kur lufta në Irak ndau aleatët e NATO-s , u përfol...

Merkel e pavendosur

Çfarë kërkon në të vërtetë Gjermania?

Brukseli po përgatitet për një zgjedhjet evropiane të vitit të ardhshëm. Dhe çështja më e...

Ende zvarritje nëpër institucione

3 vite pritje për kufijtë, Merkel mban ‘peng’ emigrantët

Zaid al-Ahmed u largua nga lufta në Irak, por 23-vjeçari ende po përpiqet të dalë...

Rusia fajtore

Gjenden fajtorët për sulmin ndaj agjentit rus

Policët britanikë dhe zyrtarët e antiterrorizmit kanë identifikuar dy burra që besojnë se janë përgjegjës...

Libri që nxjerr 'të palarat' e Trump...

Rrëzoi Nixon nga pushteti, Trump shënjestra e radhës e gazetarit

Sipas një libri të ri nga gazetari i famshëm i Watergate Bob Woodward, Shtëpia e...

Analizë

Është fundi i BE-së nëse Kosova dhe Serbia ndryshojnë kufijtë!

Atëherë historikisht projekti i një kontinenti të bashkuar ka ardhur me qëllim për të shënuar...

Tensionohet situata

Erdogan: Nëse atje hidhen raketa do të ketë masakra

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, paralajmëroi se sulmi në provincën Idlib të Sirisë mund...