MENU
klinika
Rasti Khashoggi

Samiti saudit/ Pse politikanët nuk do të marrin pjesë?

Nga Project Syndicate

A do ta “përmbysë” Italia Evropën?

Me gjithë trazirat politike dhe rreziqet në nivel global, eurozona ka pasur dy vjet rritje...

Nga The Economist

Pse marrëdhëniet Kinë-Izrael shihen si të rrezikshme?

Zyrtarët izraelitë të sigurisë po bëhen gjithnjë e më të shqetësuar me rolin e Kinës...

Nga New York Times

Hillary Klinton shpërqendron demokratët…

Hillary Clinton ka qenë në vëmendjen e mediave gjatë javëve të fundit, si në aspektin...

Sherri për Tirolin

Austria pasaporta për italianët? ‘Tërbohet’ Roma

Një sherr diplomatik ka shpërthyer mes Italisë dhe Austrisë. Shkak është bërë Tiroli jugor. Në...

Pasiguria nga Brexit

Brexit/ Samiti i BE-së nuk ndihmoi në zgjidhje

Takimi i liderëve të BE-së në Bruksel me kryeministren britanike Theresa May nuk shënoi asnjë...

Vizita në Moskë

Salvini: Sanksionet ndaj Rusisë janë absurditet

Zëvendëskryeministri italian Matteo Salvini vizitoi të mërkurën Moskën ku ndër të tjera u shpreh se...

"Marrëveshja për Brexit ende e mundur"

Merkel ende nuk i ka humbur shpresat…

Gjermania po përgatitet që Britania të dalë nga Bashkimi Evropian pa asnjë marrëveshje, thotë Angela...

Albert Çaçi

Arabia Saudite nën presion

Që nga krijimi i saj në 1932, Mbretëria Saudite nuk është gjendur në situatë më...

Dyshohet sulm terrorist

Shpërthim me eksploziv në Krime, 10 të vdekur

Një sulm ka ndodhur sot në mesditë në një kolegj në Krime në qytetin e...

Deklarata

Brexit/ May nuk ‘qetëson’ dot evropianët

Pas takimit 2-orësh e gjysmë të kabinetit të saj, i cili nxori në pah dallimet...

Nuk ka ende 'paqe'

Brexit, Tusk: Pak shpresa për marrëveshje në samit

Donald Tusk duket se ka “ngrirë” shpresat për një zgjidhje mbi “Brexit”-in në samitin e...