MENU
klinika
Nga Project Syndicate

Evropa s’po vendos: ‘Luftë’ apo partneritet me Kinën?

Sulmon përsëri SHBA-në

Maduro: Meqë nuk na pushtojnë dot, na ndërpresin energjinë

Udhëheqësi venezuelian, Nicolás Maduro i ka kërkuar popullit të luten për rimëkëmbjen e vendit nga...

The Hill

Një javë triumfesh për Trumpin…

E pra, çfarë jave për Donald J. Trump… Së pari, Mueller përfundoi gjuetinë e tij...

The Economist

Largimi i Theresa May nuk i zgjidh problemet e Britanisë

Këtë javë Theresa May njoftoi largimin e saj. Pas disa muajsh negociata për Brexit, në...

Joschka Fischer/ Project Syndicate

Strategjia që ka nevojë Evropa

Rivaliteti gjithnjë e më i mprehtë ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Kinës mund të ketë...

The Times

NATO duhet ta falënderojë Putinin

Falënderoj Perëndinë për Vladimir Putinin! Jo, ky nuk është kori i zakonshëm hallelujah nga Patriarku...

Kreu i Këshillit Europian

Donald Tusk: Mos i tradhtoni britanikët

Kreu i Këshillit Europian, Donald Tusk, deklaroi sot se  Parlamenti Europian duhet të jetë i hapur...

Nga Washington Post

Lufta me Muellerin mbaroi, dhe fituesi është Trump

Lufta e Muellerit ka mbaruar, dhe Presidenti Trump fitoi. Asnjë trofe pjesëmarrjeje nuk do t’u...

Nga Project Syndicate

Për Brexit duhet të vendosin vetë njerëzit

Votuesit britanikë tani dine shumë më tepër rreth Brexit dhe pasojat e mundshme sesa në...

Kundër BE e SHBA

Italia po kafshon dorën që e ushqen…

Nuk duhet të kafshosh dorën që të ushqeu! Me sa duket, qeveria populiste e Italisë...

Rezultatet e sondazheve

Gjysma e amerikanëve mendojnë se Trump bashkëpunoi me rusët

Pothuajse gjysma e amerikanëve ende besojnë se Presidenti Donald Trump punoi me Rusinë për të...

Nga New York Times

Venezuela dhe një revolucion në errësirë

Nëse shikoni fotot satelitore të NASA-s të marra në mbrëmjen e 7 marsit, do të...