MENU
klinika
Financial Times

Macron duhet të ketë mëshirë për Britaninë

"Nuk ka asnjë marrëveshje gati"

Juncker: BE takim emergjent për Brexit javën e ardhshme

Jean-Claude Juncker ka thënë se mund të organizohet një takimi i jashtëzakonshëm i liderëve të...

"Rruga e Mëndafshit"

Italia del kundër SHBA e BE për Kinën?

Italia ka sinjalizuar vendosmërinë e saj për të luajtur një rol qendror në planin e...

Nga Washington Post

Trump dhe “gjuetia e shtrigave”

Të hënën në mëngjes, ai e përdori termin për herë të 261 si president (sipas...

The Guardian

Është koha që italianët të zgjohen!

Ky muaj shënon një vit që nga zgjedhjet e fundit të përgjithshme në Itali. Tre...

Çfarë përfiton Putin?

Turqia, aleate e Rusisë në NATO?

Më 17 shtator 1950, më shumë se 68 vjet më parë, brigada e parë turke...

Refuzon 49 emigrantë

Salvini: Portet italiane mbeten të mbyllura për emigrantët

Matteo Salvini, zëvendëskryeministri i Italisë dhe ministri i brendshëm, tha të martën se 49 azilkërkues...

Deklarata e kryeparlamentarit

10 ditë larg Brexit/ “Nuk votojmë për herë të tretë”

Qeveria thotë se do të përpiqet përsëri të marrë miratimin për marrëveshjen Brexit të Theresa...

Videot e sulmit në Zelandën e Re

Përdori videot e masakrës për fushatë/ Kritikohet Erdogan

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan është kritikuar për shfaqjen e disa nga videove të...

The Economist

Amerika dhe Europa duhet të bashkohen kundër Kinës…

Oqeani Atlantik po fillon të duket shumë i gjerë. Për evropianët Shtetet e Bashkuara duken...

Nga New York Times

Po, Trump po nxit dhunën!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara tregoi javën e kaluar se mbështetësit e tij politikë mund...

Nga The Guardian

Theresa May, tre herë e pafat…

Në shkurt, Angus Walker i ITV raportoi për një bisedë publike që kishte dëgjuar në...