MENU
klinika
Nga The Washington Post

A do të kenë Trump-Johnson fatin e Reagan dhe Thatcher?

"Kundër Salvinit dhe fashizmit"

‘Sardelet’ nuk ndalen/ Protestuesit ‘pushtojnë’ Romën

Dhjetëra mijëra anëtarë të lëvizjes së drejtuar nga të rinjtë “Sardelet” e Italisë kanë protestuar...

Interesat e fshehura të presidentit turk

Çfarë pret Erogan nga ‘miqësia’ me kryeministrin britanik?

Fitorja bindëse e Boris Johnson në zgjedhjet e përgjithshme në Mbretërinë e Bashkuar u prit...

Synimet e presidentit francez

Si Macron po i përdor ‘fatkeqësitë’ e BE…

Komente shumë negative të Presidentit Francez erdhën para samitit të NATO-s në Londër në fillim...

Nga Deutsche Welle

Brexit po vjen! Pse frikësohet Gjermania?

Pas fitores së thellë të konservatorëve në zgjedhjet parlamentare në Britaninë e Madhe, Brexiti i...

"Kjo është një detyrim”

Amerika kritikon “parazitët” brenda NATOS

Kreu i Pentagonit, Mark Esper mbështeti sot rritjen drastike të shpenzimeve ushtarake kërkuar nga presidenti...

Deutsche Welle

Borisi fitoi, por humbi Britania e Madhe

Kjo ishte më shumë një garë jopopullariteti sesa një zgjedhje. Rezultati i këtyre zgjedhjeve përcakton...

'Tensione lufte' sërish?

SHBA alarmon Rusinë, një tjetër test i raketës balistike

Shtetet e Bashkuara kanë testuar ditën e sotme edhe një tjetër raketë balistike. Kujtojmë që...

“Një reformë rithemeluese para së gjithash”

Franca nuk gjen paqe/ Greva vazhdon deri për Krishtlindje

Greva në sektorin e transporteve vazhdoi edhe sot në Francë, përballë një qeverie të vendosur...

“Pres me padurim të punoj me ju për..."

Liderët botërorë urojnë Johnson-in për fitoren

Liderët botërorë uruan sot kryeministrin britanik Boris Johnson, pas fitores vendimtare të partisë së tij...

Presidenti i 4 i SHBA-së që përballet me procesin e shkarkimit

Komiteti Gjyqësor miraton akuzat për shkarkimin e Trump

Komiteti Gjyqësor i Dhomës së Përfaqësuesve ka miratuar dy akuzat kundër presidentit amerikan, Donald Trump,...

Problemet me Perëndimin

Samiti i Londrës tregoi sa e izoluar është Turqia

Rezultatet për Ankaranë nga samiti i fundit në NATO në Londër vazhdojnë të sjellin reagime...