MENU
klinika
Ç'tregojnë sondazhet

Jo më Biden! Ky demokrat pritet të mposhtë Trumpin!

Nga The Guardian

Tani që iku Britania, Macron kërkon ta ndryshojë BE-në…

Që kur Britania është larguar nga Bashkimi Evropian, presidenti francez, Emmanuel Macron, ka lëvizur me...

Nga The Guardian

Brexit kaloi! Tani Britania paguan çmimin!

Brexit, Brexit, Brexit. Për tre vjet e gjysmë, Mbretëria e Bashkuar s’ka folur thuajse për...

Tubacioni i gazit

Marrëveshje me Izraelin, qëllimi i ri i Erdoganit!

Pas disa vitesh konflikte me Izraelin për çështjen palestineze, qeveria turke mund të përpiqet të...

Nga Project Syndicate

Këtë herë Putin ka bërë zgjedhjen e gabuar!

Muajin e kaluar, Presidenti Rus Vladimir Putin kërkoi disa ndryshime kushtetuese, duke treguar se, në...

Kush do të zërë vendin e kancelares?

Kramp-Karrenbauer heq dorë, nuk do ta pasojë Merkelin!

Pasardhësja e pritshme e Angela Merkel ka njoftuar se nuk po planifikon të kandidojë për...

Nga The Guardian

Brexit nuk është një krizë, por një mundësi!

Kryeministri na thotë se dëshiron ta bashkojë vendin. Është po ashtu ky politikani që dha...

Nga The Guardian

Macron, “shpresa” e fundit e Evropës…

Puna e Emmanuel Macron i bën të tjerët me turp. Ndërkohë që Boris Johnson bënte...

Nga The Washington Post

Kush mund t’i thotë “Jo” Putinit?!

Këtë javë, ligjvënësit rus vendosën të shtyjnë legjislacionin që synon të nxisë ndryshimet kushtetuese të...

Nga Project Syndicate

Në garë janë SHBA e Kina por humbësja është Evropa!

Vendimet dhe veprimet gjeopolitike që ne po shohim sot tregojnë urgjencën me të cilën Bashkimi...

Editoriali i The Washington Post

Si e tronditi epidemia sistemin kinez…

Tetë mjekë kinezë shprehën shqetësimin për një sëmundje të re në Wuhan në dhjetor dhe...

1 vit kohë

“Divorci” me BE-në/ Këto janë 5 sfidat e Britanisë!

Mbretëria e Bashkuar tani nuk është më pjesë e Bashkimit Europian. Me më pak se...