MENU
klinika
Si paraqitet situata

Koronavirusi/ Më pak apo më shumë emigrantë në BE?

Nga New York Times

Është koha për tu treguar më të ashpër me Kinën!

Gjermania ka sinjalizuar se do të bëjë presion për një qëndrim më të ashpër të...

Nga Financial Times

Shtatë arsye pse Erdogan tani nuk është më ‘i forti’!

Rexhep Taip Erdogan, presidenti i Turqisë, do të duket se po kalon momente të vështira,...

Edhe në ditën e lindjes...

Trump e përndjek kudo presidentin kinez!

Vitin e kaluar, Presidenti i Kinës Xi Jinping mori dhurata të papritura në ditëlindjen e...

Pse Trump është rrezik?

Marrëdhëniet me SHBA-në/ Evropa ka një plan B!

Konflikti i fundit midis SHBA-së dhe Gjermanisë lidhur me tërheqjen e trupave është bërë fokus...

Nuk është koha për eksperimente...

Aventurat e Erdoganit po i kushtojnë shtrenjtë Turqisë!

Pak njerëz e dinë që Turqia ka një bazë ushtarake në Mogadishu, larg kufijve të...

CNN

A do ta paguajë Trump çmimin në nëntor?

Presidenti Donald Trump mbetet Joe Biden në sondazhet kombëtare, dhe thuhet se Trump do të...

Putin shpreh hapur kritikat për Trump

“Protestat dhe koronavirusi tregojnë se SHBA është në krizë!”

Presidenti rus Vladimir Putin tha se protestat kundër racizmit në Shtetet e Bashkuara janë një...

Plani sekret

Pas Brexit, Britania do të bashkohet me Francën?!

BE u akuzua se po përpiqej të “fshijë Mbretërinë e Bashkuar nga harta”. Një plan...

Kërkon sanksione

Lufta hibride/ Gjermania kundër Rusisë!

Gjermania kërkon në BE gjithnjë e më shumë masa të ashpra kundër hakerave rusë për...

Duhet ta pranojnë aleatët evropianë?

Trump sulm drejtësisë, por… jo për herë të parë!

Sulmi frontal kundër Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë nga administrata e Donald Trumpit nuk ishte i...

"Policia nuk duhet të përdorë metodën e shtrëngimit në qafë"

Protestat e dhunshme/ Trump ndryshon rregullat për policët

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se policia nuk duhet të përdorë “metodën...