MENU
klinika
Jo gjithçka është siç duket

Koronavirusi, momenti i mundësive për Erdoganin

"Diplomacia e maskave"

Si Kina po ‘luan’ me vendet e Evropës Juglindore…

Kur dërgesa e parë e maskave të fytyrës dhe pajisjeve mjekësore nga Kina mbërriti në...

Nga The Guardian

Problemi më i madh nuk është ekonomia!

Udhëheqësit e Europës janë të shqetësuar, dhe me të drejtë. Ndikimi vdekjeprurës i Covid-19 ka...

Përhapja e koronavirusit

Trump paralajmëron: Nëse Kina e bëri qëllimisht…

Donald Trump ka paralajmëruar se Kina duhet të përballet me pasoja nëse është “me vetëdije...

Por, shkencëtarët thonë se do rikthehemi në izolim

Trump thotë se Amerika do hapet…

Me rreth 22 milion njerëz të papunë, bllokimi i koronavirusit mori një kthesë të pakëndshme...

Koronavirusi

Gjysma e britanikëve fajësojnë Kinën për pandeminë

Më shumë se gjysma e britanikëve besojnë se Kina është përgjegjëse për përhapjen e shpejtë...

Votimi me postë

Politikë dhe virus, rikthehen debatet në SHBA

Kongresi është duke kërkuar mënyra për të mbrojtur zgjedhjet e 3 nëntorit në Shtetet e...

Deutsche welle

Suksesi gjerman në krizën e COVID-19 dhe faktorët

Qeveria gjermane vendosi t’i zbusë në mënyrë të kujdesshme masat kufizuese të jetës publike. Pak...

COVID-19, reagon Sassoli

‘Duhet solidaritet i madh në BE, qeveritë të ulin tonet’

“Në këto momente jemi në një situatë shumë të vështirë. Në Europë kemi nevojë për...

Trump: Çlironi shtetet që protestojnë kundër

Në Amerikë protesta kundër mbylljes së ashpër

Presidenti amerikan, Donald Trump duket se ka përkrahur protestuesit që kanë treguar pakënaqësitë e tyre...

Nga Project Syndicate

Pse kjo pandemi është ndryshe?

Shumë kohë përpara se njerëzit dhe mallrat të përshkonin globin pa ndalesë, pandemitë ishin një...

Nga The Washington Post

Trump po refuzon ta udhëheqë Amerikën në kohë krize!

Për tre vjet, ishim me fat. Ne ia dolëm gjatë mandatit të presidentit Trump pa...