MENU
klinika
Fotot

Moti i keq lë pas 8 viktima në Itali

Kërkon ekstradimin e 18 të dyshuarve

Rasti Khashoggi/ Prokurori saudit mbërrin në Stamboll

Kryeprokurori i Arabisë Saudite ka shkuar në Stamboll për të ndihmuar me hetimin e vazhdueshëm...

Do të japë dorëheqjen

Fundi i epokës “Merkel” erdhi

Fundi i epokës Angela Merkel erdhi. Angela Merkel, kancelarja e e Gjermanisë ka thënë se...

Nga The Economist

Pse Japonia po afrohet përsëri me Kinën?

40 vjet pasi Deng Xiaoping normalizoi marrëdhëniet me Japoninë duke udhëtuar në Tokio dhe duke...

Nga Project Syndicate

Bashkë me gazetarin saudit u zhduk edhe stabiliteti në botë

Në këtë botë ku jetojmë, qytetarët nuk dinë se çfarë të presin nga udhëheqësit e...

Nga New York Times

Urrejtja që po “helmon” Amerikën…

Çfarë po ndodh në këtë vend? A mund të jemi të sigurt në shtëpitë tona,...

Zgjedhjet në Brazil

Bolsonaro zgjidhet president, fiton ekstremi i djathtë

Kandidati i shumëpërfolur Jair Bolsonaro, që ka premtuar se do të ndryshojë fatin e Brazilit,...

Detajet

Indonezi/ Rrëzohet në det avioni me 188 pasagjerë

Një Boeing 737 i “Lion Air”, me 188 persona në bord, është rrëzuar në det...

Flet Sekretari i Mbrojtjes Jim Mattis

Vrasja e gazetarit saudit/ SHBA kërkon hetim të plotë…

Sekretari i Mbrojtjes i SHBA-së Jim Mattis tha të dielën se ai kishte takuar ministrin...

"Evropa do të humbasë shumë"

Rënia e Merkelit dhe e ardhmja e Evropës

Rënia e Angela Merkelit nisi që me zgjedhjet federale të vitit të kaluar, kur Bashkimi...

Çfarë u vendos?

Samiti i Sirisë/ Asnjë përparim lidhur me çështjen

Një samit mbi Sirinë ka përfunduar pa ndonjë përparim të madh, megjithëse udhëheqësit e Turqisë,...

Nga The Economist

Po nëse në Brazil zgjedhjet i fiton Jair Bolsonaro?

Brazilianët përballen me një zgjedhje të tmerrshme. Kandidati më popullor, që duket se do të...