MENU
klinika
Ç'po ndodh me Kinën?

Këto janë “këmbanat e vdekjes” për Hong Kong-un!

Pse gjermanët nuk e quajnë koronavirusin "armik"?

Të gjithë flasin për luftë… përveç Merkelit!

Çdo udhëheqës politik në mbarë botën kanë përdorur “fjalorin e luftës” për të përshkruar pandeminë...

Nga The Guardian

Zjarr, murtajë dhe luftë me veten: Kjo është Amerika e Trumpit!

Donald J Trump nuk është më president i Shteteve të Bashkuara. Duke mos patur asnjë...

Trump shtyn samitin dhe fton Putinin

A do të rikthehet Rusia në G7?

Presidenti amerikan Donald Trump ka thënë se ai do të shtyjë samitin e këtij viti...

Nga Deutsche Welle

Si koronavirusi i çoi SHBA-në dhe Kinën më afër luftës!

Prej vitesh është rritur mosbesimi dhe rivaliteti mes Kinës dhe SHBA-së. Në krizën e Coronës...

Shkëputja e marrëdhënieve me OBSH-në

‘Sinjal i gabuar në kohë të gabuar’, Evropa kritikon Trump

Bashkimi Evropian u kërkoi Shteteve të Bashkuara të shtunën të rishqyrtojnë vendimin e saj për...

Luigi Di Maio: Nga 15 qershori hiqet karantina për të gjithë turistët

“Italia nuk është spital, JO lista të zeza nga Europa!”

Pas rihapjes së kufijve midis vendeve të BE-së në mënyrë të shpërndarë dhe mbi baza...

Romët gjithmonë të diskriminuar...

Rose: “Ne kemi nevojë për një strategji të re ndaj romëve”

Romët gjithmonë të diskriminuar, po stigmatizohen edhe më shumë gjatë krizës së Coronës. Kryetari i...

“Pranoni propozimin e qeverisë..."

Rusia synon zgjerimin e bazës ushtarake në Siri

Presidenti rusi Vladimir Putin udhëzoi sot dy ministri të zhvillojnë bisedime për marrjen e pronave...

Lufta për Covid-19

Rusia kundërshton SHBA për tërheqjen nga OBSH

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse deklaroi se Washingtoni dëmton ligjin ndërkombëtar për bashkëpunimin në...

“Ajo sigurisht se do të vazhdojë..."

Merkeli refuzon ftesën e Trumpit për Samitin e G7

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, e ka refuzuar ftesën e presidentit amerikan, Donald Trump, për të...

Shkaku: Kina ka kontroll të plotë

Trump ndërpret marrëdhëniet me OBSH-në!

Presidenti Donald Trump tha të premten se Shtetet e Bashkuara po ndërpresin marrëdhëniet me Organizatën...