MENU
klinika
"Emigrantët pjesë e diskutimeve"

Mitsotakis takohet me Erdogan, mediat greke zbulojnë detaje

Analiza e The Economist

BE-ja, një lupë gjeopolitike: Edhe vendet e vogla duken të mëdha!

“Një person, një votë” është një parim i mirë. Raporti në Bashkimin Evropian është pak...

Editoriali i The Guardian

G7/ Pse njerëzit e kanë humbur besimin tek “7 të mëdhenjtë”?

G7, një klub ekskluziv që përfshin “ekonomitë e përparuara” më të mëdha në botë, filloi...

Nga Joe Biden/ Opinion në The Washington Post

Pse është kaq e rëndësishme vizita në Evropë?

Joe Biden është president i Shteteve të Bashkuara. Të Mërkurën, unë nisem për në Evropë...

Dënim me vdekje për kë shikon filma të huaj

Pse Kim Jong-un po bën luftë me ndikimin e huaj në vend

Koreja e Veriut kohët e fundit ka prezantuar një ligj të ri gjithëpërfshirës i cili...

Nga Financial Times

A do bashkohet Evropa me Biden kundër Kinës?

Që kur hyri në Shtëpinë e Bardhë në janar, Joe Biden ka artikuluar një qëllim...

Tentativa për bashkimin e aleatëve

SHBA tenton të kthejë G7 në anti-Kinë dhe anti-Rusi

Para se Joe Biden të largohej për në Evropë, duke nisur udhëtimin e tij të...

"Të gjithë terroristët do të kenë të njëjtin fund"

Erdogan jep lajmin: Vramë udhëheqësin e lartë kurd

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi sot se një anëtar i lartë i Partisë së...

VOA: SHBA përkrah aleatëve evropianë në ballafaqimin me Rusinë”

Biden para takimit me Putin: Të vendosur për të mbrojtur vlerat tona

Shtetet e Bashkuara do të qëndrojnë përkrah aleatëve evropianë në përballjen me Rusinë, zotohet Presidenti...

Kina ka ndjekur parimin e mosndërhyrjes në punët e brendshme...

Ku do përqëndrohet diplomacia e Kinës ndaj fqinjëve?

Kina gjithmonë ka ndjekur parimin e mosndërhyrjes në punët e brendshme të të tjerëve. Kjo...

Nga CNN

Trump vazhdon me fushatën e rrezikshme të dizinformimit

Fjalimi i Donald Trump përpara Partisë Republikane të Karolinës së Veriut të Shtunën në mbrëmje...

Nga Project Syndicate

Loja e Biden me politikën e jashtme

Të konsideruara në izolim, disa nga vendimet e fundit të administratës Biden mbi sanksionet dhe...