MENU
klinika
Nga Financial Times

Në kohë krizash, Europës i duhet vetëm Merkeli!

Daily Mail ka zbuluar se...

‘Hakmarrje për Brexit’/ Ja kush e infektoi kryeministrin britanik

A mund të jetë kjo hakmarrja përfundimtare për Brexit? Sipas një teorie, Boris Johnson mund...

"Në Jug mund të ketë revolta sociale"

Pas koronavirusit, Italia ka një tjetër hall tani!

Jo vetëm përhapja e koronavirusit, në Itali ka dhe shqetësime të tjera. “Një mendim i...

“Brenda 100 ditësh, 100 mijë aparatura për...."

Trump i vendosur: Përparësi është jeta, më pas ekonomia

“Përparësia është jeta, siguria e qytetarëve dhe më pas vjen ekonomia,” tha Presidenti Trump para...

"Një strofull me gjarpërinj dhe çakej..."

Kërcënon Salvini: Italia do dalë nga BE

“Çmenduri. Europës iu dashkan edhe 15 ditë të tjera për të vendosur çfarë do bëjë,...

Refugjatët në Greqi

Kur një shtet shfuqizon të drejtën e azilit

Liria e udhëtimit në Shengen për momentin ka marrë fund. Nga pikëpamja juridike e argumentuar:...

Paketa e stimulimit ekonomik

Trump nënshkruan paketën prej 2.2 trilionë dollarësh

Presidenti Donald Trump nënshkroi të premten paketën e stimulimit ekonomik prej 2 trilionë dollarësh, duke...

Frika nga përhapja e virusit

Erdogan: Turqia mbyll të gjithë kufijtë e saj

Turqia ka mbyllur pothuajse të gjitha kufijtë e saj, duke bllokuar të gjitha fluturimet ndërkombëtare...

Nga Project Syndicate

Pesë parimet që nuk duhen harruar në kohë krize!

Pandemia e COVID-19 e ka futur botën në një krizë shëndetësore dhe ekonomike të një...

Nga The Guardian

Koronavirusi, triumf apo katastrofë për Trumpin?

Në ditën e zgjedhjes së Donald Trump, ekonomistët parashikuan fatkeqësi. Ajo që askush nuk mund...

NATO nuk do t'i bindet kërkesave të saj

Askush nuk e beson më Turqinë…

Vrasja e 33 ushtarëve turq në një sulm ajror muajin e kaluar në Provincën Idlib...

Nga Rusia me dashuri...

“Ndihmat e Rusisë nuk na bëjnë punë!”

Pajisjet për të luftuar koronavirusin, dërguar nga Rusia në Itali, vendi më i prekur, veç...