MENU
klinika
Vetëm 9 kilometra katrorë

Ky ishull mund të fusë Greqinë dhe Turqinë në luftë

"Do kesh probleme me mua!"

Erdogan kërcënon Macronin: Mos u ngatërro me Turqinë

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka kërcënuar drejtpërdrejt homologun francez, Macron për mbështetjen që ky...

"Duam të merremi vesh me të gjithë fqinjët"

Mitsotakis: Jemi gati të blejmë 18 avionë luftarakë dhe…

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, në një fjalim në Selanik ka folur për masa të reja...

“Nesër është vonë!”

Reagime të nxehta ndaj marrëveshjes Bahrein-Izrael

Udhëheqësit palestinezë kanë kritikuar shtetet arabe për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, i cili vazhdon...

Analiza nga The Guardian

Si kërcënon gazi mesdhetar të shtyjë në luftë Greqinë dhe Turqinë?

Nga Patrick Wintour Një ngatërresë gjithnjë e më e përhapur për qasjen në rezervat e...

Intervista

Leh Valesa: Komunizmi u rrëzua me konsensusin e komunistëve

Gazetarët nuk janë gjithmonë të interesuar që ta intervistojnë. Përgjigjet e tij nuk janë gjithnjë...

Bashkon Mesdheun kundër Turqisë!

Franca armatos Greqinë

Vendet e Mesdheut i kanë dërguar dje një paralajmërim të qartë Turqisë në një samit...

Tensionet në kulm

Franca dhe 6 vende të BE, thirrje të fortë Turqisë, por Ankaraja …

Tensionet në Detin Mesdhe për gërmimet për gazi po vazhdojnë. Franca dhe gjashtë vende të...

Tensionet në Mesdheun Lindor

Ankaraja: BE po i përkrah “verbërisht” Qipron dhe Greqinë

Turqia akuzoi vendet e Bashkimit Evropian se po anojnë “verbërisht” në drejtim të anëtarëve të...

"Turqia nuk është më partner i BE-së"

“Greqia nuk është vetëm”, Mitsotakis marrëveshje me Macron

Ditën e sotme kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis është takuar pak para fillimit të Konferencës Euro-Mesdhetare në...

Tensionet në Mesdhe

Macron, ose të vendosë, ose të mbyllë gojën!

Për Emmanuel Macron, momenti i së vërtetës po afrohet me shpejtësi. Presidenti francez ka vazhduar...

Nga The Economist

Po mbushet kupa! Durimi i Merkelit ka kufij!

Vladimir putin dhe zyrtarët e tij nuk pranojnë të shqiptojnë emrin e Alexei Navalny, kundërshtari...