MENU
klinika
"Vendimi u mor në mënyrë të njëanshme"

Trump pezulloi fluturimet, BE e pakënaqur

Ndryshe nga 5 vjet më parë...

Pse grekët i shohin refugjatët si “armiq”?

Gjendja shpirtërore në Greqi ka ndryshuar: nëse pesë vjet më parë, shumë grekë i ndihmonin...

Koha për të ndryshuar strategji...

Bota merret me koronavirusin, Trump merret me Iranin!

Koronavirusi, i paraqet qeverive në të gjithë botën një test stresi, por pak kanë dështuar...

Nga The Hill

Trump kishte të drejtë për Kinën!

Donald Trump ka insistuar për vite me radhë se vendi ynë ka qenë shumë i...

Nga Bloomberg

BE do t’i bindet Erdoganit, me apo pa dëshirë…

Bisedimet midis Bashkimit Evropian dhe Rexhep Tajip Erdogan për fatin e miliona refugjatëve në Turqi...

Nga The Washington Post

Si gjithkund nëpër botë po politizohet koronavirusi…

Një javë para se të zëvendësohej si ushtrues i detyrës së shefit të shtabit të...

Të shqetësuar për "përgjigjen letargjike"

Koronavirusi/ Italia e pakënaqur me BE-në

Qeveria italiane ka akuzuar BE-në dhe vendet anëtare të saj se janë shumë të ngadaltë...

Flet edhe për rastin e parë të koronavirusit

Erdogan: Nëse sulmohemi në Siri, do të kundërpërgjigjemi ashpër…

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se vendi i tij do të përgjigjet ashpër,...

A do ta ndihmojë aleanca Erdoganin?

“Asnjë aleat tjetër i NATO-s nuk ka vuajtur më shumë se Turqia”

Presidenti i Turqisë të hënën u bëri thirrje anëtarëve të NATO-s të mbështesin Turqinë në...

Pas krizës financiare e asaj të refugjatëve

Ky është testi i radhës! Si ta kalojë Evropa?

Duket se kjo ndodh gjithmonë. Sapo udhëheqësit e rinj të Bashkimit Evropian marrin postet në...

Nga The Guardian

Krahas koronavirusit, shqetësimi tjetër i BE-së është Polonia!

Britania nuk është vendi i vetëm që preket nga Brexit. Vendimi i saj për të...

Nga The New York Times

Trump, i paaftë për të luftuar koronavirusin!

Koronavirusi nuk është më vetëm një krizë e shëndetit publik që shpejt mund të shndërrohet...