MENU
klinika
"Nuk e kuptuam rrezikun e Covid në fillim të pandemisë"

Kryeministri britanik Johnson flat me ‘letra të hapura

Flet drejtori i Kundërzbulimit amerikan

Kina, Rusia dhe Irani po ndërhyjnë në fushatën zgjedhore

Drejtori i Qendrës Kombëtare amerikane të Kundërzbulimit paralajmëroi se Kina, Rusia, Irani dhe vende të...

Diplomatja flet për pasoja fatale: BE duhet urgjentisht…

“T’u tregojmë vendin të korruptuarve të Ballkanit Perëndimor”

Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor është pjesë e politikës zyrtare të zgjerimit të BE-së që nga...

"Do rikonstruktojë tërësisht tregun farmaceutik"

Shifrat e COVID, Trump nënshkruan urdhrin ekzekutiv

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka nënshkruar të premten katër urdhra ekzekutivë për...

Çfarë po ndodh në Mesdheun Lindor

A do të nisë luftë mes Turqisë dhe Greqisë?

Presidenti Erdogan dëshiron të kërkojë në Egje gaz natyror duke përdorur madje dhe armët. Një...

Ndarje e Britanisë së Madhe?

CNN: Qasjet e ndryshme ndaj pandemisë mund të sjellin divorc të plotë mes Anglisë dhe Skocisë

Një artikull i CNN hedh tezën se diferencimi i qasjes dhe përballimi të pandemisë mes...

Nga New York Times

Pse Amerika e Trumpit nuk mori shembullin e Italisë?

Pak ditë më parë The Times publikoi një artikull të gjatë dhe të bezdisshëm për...

Editorial i The Washington Post

Pse Amerika po tregohet kaq e pamatur me Kinën?

Shtetet e Bashkuara duhet të udhëheqin kombet demokratike në rezistencën ndaj totalitarizmit të Kinës. Në...

Editorial i The Guardian

Një vit kryeministër/ Çfarë ka bërë Johnson për Britaninë?

Kur Boris Johnson u bë kryeministër një vit më parë, ai e bëri të qartë...

Nga New York Times

Në një botë me dy fuqi e gjysmë, si të mbetet Amerika e para?

Shënjestra e preferuar e presidentit amerikan Donald Trump është Angela Merkel, kancelarja e përjetshme e...

"Nëse bota nuk e ndryshon Kinën..."

Kina urdhëron mbylljen e konsullatës amerikane

Pekini ka urdhëruar mbylljen e një konsullate amerikane në Kinën jugperëndimore, në një veprim që...

Pasi Franca i doli në mbrojtje Greqisë

Ankaraja sulmon Makronin: Të mos merret me Turqinë!

Presidenti i Francës do të bënte më mirë të vinte përsëri vendin e tij në...