MENU
klinika
Nga The Economist

Pse Amerika, nuk e “dashuron” më Britaninë?

Nga The Guardian

Kina dënon Britaninë, tashmë mbetur vetëm…

Mbretëria e Bashkuar dhe Republika Popullore e Kinës bëjnë një çift të çuditshëm. Në “epokën...

"New York Times"

Dekada apo… shekulli i Kinës?!

Është krejt e jashtëzakonshme që një pandemi me origjinë nga një provincë kineze, në vend...

Prova e fundit e kancelares

Merkel nuk ka zgjidhje tjetër! Duhet të “përqafojë” Kinën!

Historia rrallë u siguron vendeve të mëdha dhe udhëheqësve të tyre madhësinë e shansit të...

E motra kërkon anulimin e samitit me SHBA

Kim Jong-un mund të ketë vdekur vërtet

Motra e liderit koreano-verior, Kim Jong-un, Kim Yo Jong ka shprehur dyshime për zhvillimin këtë...

Shkak taksa dixhitale

Trump ‘hakmerret’ ndaj Francës, vendos tarifa mbi mallrat

Administrata Trump vendosi tarifa 25% në vlerën e 1.3 miliardë dollarëve mbi mallrat franceze të...

Ja si i 'mbylli gojën' Merkeli Egjiptit

Zbulohet spiuni egjiptian në zyrën e kancelares gjermane!

Që gruaja më e fuqishme në botë është dhe më e pamëshirshmja nuk duhet të...

“Vizitorët individualë do të jenë në gjendje të vizitojnë..."

Prej kohësh i mbyllur, Parlamenti Europian rihapet për publikun

Parlamenti Europian në Strasburg, i mbyllur për shkak të epidemisë së koronavirusit dhe i shndërruar...

“Në mënyrë të arsyeshme..."

Conte: Gjendja e jashtëzakonshme mund të zgjatet

Kryeministri italian, Giuseppe Conte e gjykoi të mundur që gjendja e jashtëzakonshme, e shpallur për...

"Të sqarojë reformat e kërkuara nga përfituesit e planit të rimëkëmbjes"

Rutte vendos me ‘shpatulla pas murit’ BE-në

Kryeministri holandez, Mark Rutte bëri thirrje sot që të sqarohen reformat që Bashkimi Europian do...

Pse aleatët po e kundërshtojnë?

Askush nuk po e dëgjon Merkelin!

Kancelarja gjermane Angela Merkel tashmë është tërhequr si udhëheqëse e partisë së saj, dhe gjithashtu...

Gjermanët kundër kancelares!

Pse Merkel po tregohet kaq “e butë” me Kinën?

Kancelarja gjermane është nën presion në rritje për lidhjet e Gjermanisë me Pekinin pasi kriza...