MENU
klinika
Editorial i The Guardian

Boris Johnson, aktor i keq me skenar aspak të ndershëm…

Më shumë se 13 vjet në vjeshtë

Netanyahu, kryeministri më jetëgjatë i Izraelit

Kryeministri Benjamin Netanjahu është ka shkruar historinë sepse sapo është bërë kryeministri më jetëgjatë në...

Nga The Atlantic

3 mite për marrëveshjen e Iranit

Tërheqja e administratës Trump nga Plani i Përbashkët i Përbashkët i Veprimit, pra marrëveshja bërthamore...

Ka hequr dorë?

“Shtetet e Bashkuara të Evropës”, ëndrra e Von der Leyen

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Ursula von der Leyen tha se mendon më që Bashkimi...

The Guardian

Brexit pa marrëveshje ende mund të shmanget

Zyrtarët e lartë të BE që punojnë për Brexit besojnë se rezultati më i mundshëm...

Arsyet e tjera

Ekonomia kineze po bie, por jo për faj të SHBA-së

Rritja ekonomike e Kinës ka rënë në nivelin më të ulët në gati tre dekada,...

Nga Bloomberg

Largimi i Turqisë nga NATO, dhuratë për Putinin

Turqia javën e kaluar pranoi dërgesat e para të një sistemi mbrojtës ajror rus të...

Editorial i Washington Post

Liderët europianë nuk duhet ta mbështesin Salvinin

Më 7 korrik, 41 azilkërkues zbritën në portin italian të Lampedusës, pasi një barkë shpëtimi...

David Brooks/ New York Times

Donald Trump e urren Amerikën

Pra, me sa duket Donald Trump dëshiron ti bëjë këto një zgjedhje në lidhje me...

Forma e 'ndëshkimit'

Amerikanët të pavendosur për Turqinë

Ligjvënësit republikanë dhe demokratë të SHBA-së, po i bëjnë presion presidentit amerikan, Donald Trump, të...

Nga Deutsche Welle

A mund t’i mbajë premtimet pasuesja e Juncker?

Të martën, eurodeputet mbështetën Ursula von der Leyen të Gjermanisë për t’u bërë presidente e...

"Kampet kineze të përqendrimit"

Keqtrajtimi i ujgurëve nga Kina, ‘njolla e shekullit’

 Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, e quajti trajtimin e Kinës ndaj pakicës muslimane ujguriane...