MENU
klinika
E kërcënuar më shumë se kurrë nga Rusia

“Diktatura e fundit në Evropë” nuk mund të lihet më në hije!

Nga The Economist

Amerika e 2019-ës/ Komplote dhe drama

Kopertina e parë e The Economist për vitin 2019 e krahasoi presidencën e Donald Trump...

Pse SHBA i vendosi sanksione gazsjellësit?

Nord Stream 2/ Gjermania ‘peng’ i Rusisë?

Gjermania dhe Rusia kanë kundërshtuar sanksionet e miratuara nga Presidenti i SHBA, Donald Trump për...

Operacionet kundër kryengritësve

Macron: Forcat franceze kanë vrarë 33 militantë në Mali

Forcat franceze kanë vrarë 33 militantë në Mali, në afërsi të kufirit me Mauritaninë, njoftoi...

Po hapi i radhës nga Presidenti i Turqisë?

“Lufta e ftohtë” mes Erdogan dhe Trump

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, sot shprehu kritika mbi kërcënimin e sanksioneve amerikane ndaj...

Nga: REL

Trump nënshkruan ligjin për “Rrjedha Veriore 2”

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka nënshkruar Aktin për Autorizimin e Mbrojtjes Kombëtare...

Grupit Këshillimor i Politikave të Ballkanit në Europë

Bien mitet për zgjerimin në BE

Shumica e qytetarëve të BE-së janë kundër zgjerimit, vetoja franceze ishte pasojë e mungesës së...

“Bëhet fjalë për gjykime të ndershme..."

Pentagoni hedh poshtë akuzat për mashtrime mbi Afganistanin

Dy zyrtarët kryesorë të Pentagonit theksuan sot se qeveria amerikane nuk kishte fshehur dyshimet e...

Ja ku kosiston

Parlamenti i ri voton marrëveshjen e Johnson për Brexit

Deputetët britanikë dhanë mbështetjen e parë për marrëveshjen e kryeministrit, Boris Johnson për Brexit, që...

Një raketë e re?

Koreja e Veriut ka një “dhuratë Krishtlindjeje” për SHBA-në

SHBA po monitorojnë nga afër Korenë e Veriut për një raketë të paralajmëruar, “dhuratë të...

Plani i Boris Johnson

Britania largohet në 31 janar, miratohet projektligji

Britania do të largohet nga BE më 31 janar! Ligjvënësit britanikë mbështetën planin e Boris...

Nga Project Syndicate

Dështoi edhe Kina!

Formula “një vend, dy sisteme” e Kinës në Hong-Kong po dështon. Pas më shumë se...