MENU
klinika
Nga CNN

Nuk ka rëndësi se si voton Senati. Trump tashmë është poshtëruar

Ja çfarë shkruhet në gazetën e famshme greke

Gjermania, mike e Turqisë dhe armike e Greqisë?!

“Turqit dhe Gjermanët e donin njëri-tjetrin për një kohë të gjatë,” tha Presidenti turk Rexhep...

Analiza e Project Syndicate

“Gjithçka që duhet”, edhe për Italinë?

Në 2012, Presidenti i atëhershëm i Bankës Qendrore Evropiane Mario Draghi nxorri Evropën nga thellësia...

Editoriali i The Washington Post

Pse e kanë toleruar kaq shumë Kinën?

Të dhënat e para të kampeve të ngjashme me burgun në rajonin e Xinjiang ku...

Kundërpërgjigje ndaj Moskës

Gjermania, Suedia dhe Polonia dëbojnë diplomatët rusë

Rusia kishte njoftuar për dëbimet e diplomatëve evropianë gjatë një takimi të tensionuar midis ministrit...

I pari president amerikan që fajësohet dy herë

Gjyqi ndaj Trump fillon nesër, çfarë duhet të dimë?

Gjyqi i Senatit fillon të Martën për ish-presidentin e akuzuar për ‘nxitje të kryengritjes’ dhe...

“Lojërat e luftës në Tajvan”

Rrezik konflikti mes SHBA-së dhe Kinës!

Logjika dikton që luftimet nuk duhet të fillojnë, por një gabim i vogël mund të...

Nga Financial Times

Draghi shumë pranë formimit të qeverisë italiane

Ish shefi i BQE-së dhe tani kryeministri i ri i Italisë, Mario Draghi, është në...

Alarmohet pala greke

Tensionet Greqi-Turqi, tanket turke “pushtojnë” kufirin

Në një kohë ku tensionet e vazhdueshme mes Turqisë dhe Greqisë, janë ulur pasi palët...

Çfarë do të ndodhë më pas?

Pse demokratët duan ta largojnë Trump-in nga politika?

Cila është akuza ndaj Donald Trumpit? Në fakt pritej të ishte thjesht një formalitet kur...

Analiza

Në çfarë destinacioni po shkon Rusia e Putinit?

Dënimi me burg për udhëheqësin e opozitës ruse Alexei Navalny dhënë nga një gjykatë në...

Nga The Washington Post

Hap pas hapi, ç’duhet bërë për demokracinë amerikane

Kryengritja e dhunshme e 6 janarit në Capitol të SHBA, e shoqëruar me kërcënime të...