MENU
klinika
“E kemi seriozisht”

Scholz apelon për reforma: BE të lëvizë!

“Pas godjtes, dronët 1 mijë USD japin të dhëna…”!

“VOA”: Garë e re armatimi në fushën e mjeteve ajrore pa pilotë

Përdorimi në shkallë të gjerë i dronëve në luftën në Ukrainë po nxit një garë...

Paralajmërimi i ish-Presidentit rus

“BE mund të shpërbëhet para pranimit të Kievit”

Ish-presidenti i Rusisë, aktualisht nënkryetar i Këshillit të Sigurimit, Dmitry Medvedev, është shprehur këtë të...

Nga BILD

Scholz sulmoi Merkelin për politikat energjetike!

Gazi rus duket se ka bërë që kancelari gjerman Olaf Scholz të dalë kundër Angela...

Paralajmërimi i deputetes ukrainase

Rusia shënjestron njësitë e magazinimit të naftës dhe gazit në Ukrainë

Njësitë e magazinimit të naftës dhe gazit në të gjithë Ukrainën janë në shënjestër të...

Analiza e Aljazeera

Franca voton, ndërsa Macron lufton për të fituar shumicën parlamentare!

“Franca voton, ndërsa Macron lufton për të fituar shumicën parlamentare”, kështu e nis artikullin prestigjiozja...

"Ndodhemi në një matje forcash me Putinin"

Rusia redukton gazin, Gjermania thirrje për kursim të energjisë

Problemet në furnizimin me gaz nga Rusia për vendet evropiane po vijojnë. Pas Gjermanisë, Çekia,...

DW: Macron i trembet humbjes së shumicës

Zgjedhjet parlamentare në Francë, sot raundi i balotazhit

Nëse Macron të dielën (19.06) e humb shumicën absolute, atëherë ai duhet rregullisht që të...

"Nuk duhet të heqim dorë..."

Stoltenberg: Lufta e Rusisë në Ukrainë mund të zgjasë me vite

Lufta e Rusisë në Ukrainë mund të zgjasë me vite, ka thënë Sekretari i Përgjithshëm...

Analiza

SHBA duhet të përgatitet për më shumë probleme nga Erdogan

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka nisur fushatën, duke konfirmuar se zgjedhjet mund të mbahen në...

U ndërprenë në muajin mars

Kur do të rifillojnë bisedimet Rusi-Ukrainë?

Bisedimet e paqes me Rusisë dhe Ukrainës mund të fillojnë në fund të gushtit. Këtë...

Analiza

A mund t’i kthehen Evropës sanksionet si “boomerang”?

Pas shumë diskutimesh, Bashkimi Europian më në fund miratoi paketën e gjashtë të sanksioneve kundër...