MENU
klinika
Do të heqë një "barrë"

Për të mirën e Evropës, Britania duhet të largohet…

Miliarderi sulmon ashpër Kinën

Soros: Zyrtarët marrin ryshfete për të pranuar investimet e Kinës

Miliarder George Soros ka sulmuar ashpër Kinën dhe presidentin e saj Xi Jinping në fjalimin...

Nuk mund ta "tradhtojë" SHBA-në

Së shpejti Kina do të jetë armike e Evropës…

Kontinenti mund të shpëtojë NATO-n, por vetëm nëse mban anën e Uashingtonit në luftën e...

Po zgjedhin përfaqësuesit

“Jelekverdhët” do të kandidojnë në zgjedhjet europiane?

Një grup protestuesish francezë nga lëvizja “Jelekverdhët” njoftuan të mërkurën, se kanë në plan të...

Washington Post

Problemi më urgjent i SHBA nuk është muri i Trumpit…

Mbyllja e pjesshme e qeverisë në SHBA, që tanimë  është në javën e saj të...

Protestat vazhdojnë...

“Zien” Venezuela/ Pse u shkëputën lidhjet me SHBA-në?

Presidenti i SHBA Donald Trump ka thënë se ai njeh kreun e opozitës venezueliane Juan...

The Economist

Suksesi i Kinës nuk varet nga SHBA!

Ashtu si shumica e mediave botërore, edhe presidenti amerikan Donald Trump shkroi këtë javë se...

Albert Çaçi

Brexit – Të gjithë pa plan

Ajo që po ndodh sot në jetën politike britanike, lidhur me çështjen Brexit, nuk ka...

Miratohet ligji

Kongresi votë paralajmëruese Trumpit, mbështetje NATO-s

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara miratoi me shumicë dërrmuese votash një ligj që...

A mund të shtyhet afati?

Britania nuk do të dalë nga BE në 29 mars?

Vonesa ose anulimi i Brexit do të ishte një “shkelje” e besimit të elektoratin dhe...

Përsëri Siria i bën bashkë

Takimi Putin-Erdogan/ A do të bien dakord për “zonën e sigurt”?

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan është në Moskë për të takuar presidentin Vladimir Putin për...

The Guardian

Merkel-Makron, “shpëtimtarët” e Evropës…

Jo më larg se dje, presidenti francez dhe kancelarja gjermane nënshkruan marrëveshjen e Aachen, përpjekja...